شورای حقوق بشر سازمان ملل دوباره یک رشته تصمیمات ضد اسرائیلی گرفت

 

شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، دوباره یک رشته تصمیمات شدید علیه اسرائیل تصویب کرد که بار دیگر خشم مقامات اسرائیلی و آمریکایی را برانگیخت و نشان داد که این شورا، مرکب از کشورهای ضد اسرائیلی، فاقد صلاحیت در دفاع از حقوق انسانی می باشد و اسرائیل را ظالمانه زیر ذره بین قرار می دهد و از جنایاتی که در خاورمیانه و رژیم های سرکوبگر رخ می دهد غافل می ماند و دموکراسی اسرائیل را هدف گرفته است.

یکی از قطعنامه هایی که شورای حقوق بشر سازمان ملل علیه اسرائیل تصویب کرده، محکوم دانستن اعطای شهروندی اسرائیلی به اهالی دروزی در بلندی های گولان است.

این ناحیه که در گذشته در تسلط دولت سوریه بوده، در جنگ شش روزه سال ۱۹۶۷ به تسلط اسرائیل در آمد و سه دهه پیش رسما به خاک اسرائیل ضمیمه شد. تقریبا همه ساکنان پیشین این ناحیه عرب دروزی هستند که اسرائیل آن ها را تشویق کرد شهروندی این کشور را بگیرند و از مزایایی که به یک شهروند اسرائیلی تعلق می گیرد برخوردار شوند.

در موقعیت کنونی خاورمیانه که جنگ و خونریزی ادامه دارد و تجاوز به حقوق انسانی، به یک امر رایج مبدل شده است، شورای حقوق بشر سازمان ملل با نادیده گرفتن این فاجعه ها، قطعنامه دیگری تصویب کرد که به موجب آن “اسرائیل به عملیات جنایت آمیز برای ایجاد تنفر علیه فلسطینی ها” دست می زند.

این ادعا از جانب شورای حقوق بشر در حالی عنوان می شود که امامان جمعه و آخوندهای فلسطینی، تقریبا هر هفته در خطبه های خود نارواترین اتهامات را علیه ملت اسرائیل عنوان می کنند و یهودیان را “نوادگان عنتر و خوک” می نامند.

همچنین سران سازمان های ترور فلسطینی، در سخنان و تبلیغات خود، اسرائیلیان را مورد توهین و تحقیر قرار داده و ریختن خون آنان را واجب می شمارند.

شورای حقوق بشر، در حالی اسرائیل را به “جنایت ایجاد تنفر نسبت به فلسطینی ها” متهم می سازد مردمان این کشور به طور مداوم در معرض حملات جنایتکارانه گروه های فلسطینی قرار دارند. تصمیمات شورای حقوق بشر، عملا دفاع از جنایت های فلسطینیان و سلب حق دفاع از جانب مردم اسرائیل تلقی شده است.

نخست وزیر بنیامین نتانیاهو، امروز (یک شنبه) در واکنش گفت: «آن شورا با اتخاذ این گونه تصمیمات، یک بار دیگر هیچی و پوچی خود را به اثبات رساند”. نتانیاهو گفت: این سازمان باید نام خود را به “شورای تصمیمات شرورانه علیه تنها دموکراسی خاورمیانه مبدل کند”.

وزیر دفاع اویگدور لیبرمن نیز گفت که اسرائیل نباید امید و انتظاری از این شورا داشته باشد.

ولی یکی از گزنده ترین واکنش ها علیه شورای حقوق بشر سازمان ملل، از جانب خانم نیکی هیلی سفیر ایالات متحده در سازمان ملل بیان شد. خانم هیلی گفت: «این یک شورای احمق است که احترام نام خویش را لکه دار می کند».

گفتنی است که شورای حقوق بشر، در روزهای اخیر در حالی که چندین قطعنامه ظالمانه علیه اسرائیل تصویب کرده، تنها یک قطعنامه علیه حکومت ایران و کره سمالی، و دو قطعنامه علیه سوریه به تصویب رسانده است.

در شورای حقوق بشر سازمان ملل ۴۷ کشور عضویت دارند که در بسیاری از آن ها حقوق انسانی و اصول دموکراسی به خوبی رعایت نمی شود و یا بکلی پایمال می گردد.

عکس بالا» گروهی از اعراب دروزی در بلندی های گولان. در اسرائیلی نیز بیش از صد هزار دروزی با تابعیت اسرائیلی بسر میبرند