شورای صنفی دانشگاه ها:دانشجویان پلی‌تکنیک در اعتراض بە فساد در مدیریت دانشگاە تجمع کردند

به گزارش شوراهای صنفی دانشگاه‌ها جمعی از دانشجویان دانشگاه امیرکبیر تهران در اعتراض به “پولی کردن آموزش به بهانه سنوات تحصیلی و قانون پیش نیازی واحدها ”  در این دانشگاه تجمع کردند.

محمدحسین کریمیان، معاون آموزشی دانشگاه امیرکبیر در این باره گفت :دانشگاه امیرکبیر برای تامین بخشی از هزینه‌هایش همانند سایر دانشگاه‌ها از شش سال قبل “دانشجوی خودگردان” جذب می‌کند و این موضوع تازه‌ای نیست.

وی افزود : ماندن دانشجویان برای دانشگاه هزینه دارد و آنها دانشجویان باید بخشی از این هزینه را پرداخت کنند.

در این گزارش امده است : به دنبال تحصن چند ساعته دانشجویان معترض در ساختمان مدیریت دانشگاه، مشاور و مدیر کل ریاست دانشگاه در جمع معترضان حاضر شده  و خواسته‌های آنان مبنی بر حذف دروس پیش‌نیاز، افزایش سنوات تحصیلی برای دانشجویان کارشناسی به ۱۰ نیم‌سال و کارشناسی ارشد به ۵ نیم سال تحصیلی را پذیرفته است .

وزارت علوم ایران دو سال پیش  در بخشنامه‌های جداگانه دانشجویان را به پرداخت هزینه‌های بیشتر برای تحصیل و برخورداری از خدمات رفاهی موظف کرده بودند که این اقدام با اعتراض دانشجویان روبرو شد اما نهادهای امنیتی و دستگاه قضایی دانشجویان معترض را به زندان و محرومیت از تحصیل محکوم کردند.

3 دیدگاه‌

  1. از دو سال پیش که مینویسید دریای مازندران مال ایران بود و نشستیم و نگاه کردیم تا امروز که دریایمان رفته و دوتا از جزایرمان در حال بخشیده شدن به عربستان صعودی هستند، چندین هزار نفر انسان بیگناه را به بیماران ایدزی تبدیل کرده اند و غیره و غیره، یعنی یک لیست هزاران متری از جنایات اخوندی!!!!؟

  2. ایا این دانشجویان درباره ایدز تزریقی، ظلم و ذلت روزانه به کارگران و کشاورزان و گشنگی مردم زلزله زده و سیل زده شنیده اند؟

    چرا ما باید به طور جدا جدا اعتراضات مدنی خود را نشان دهیم در صورتی که علت درد ما از یک جا منشع میگیرد.

    پس برای همبستگی و پشتیبانی از یکدیگر بگیم «یا رستم» و «نه به صندوقهای رای اخوندهای خونخوار و دزد و ستم گر».

  3. خمینی هم گفت که اب و برق را مفتی میکند اما برای مردم ایران نه تنها همه چیز گران است بلکه بچه های کوچک هم باید برای با سواد شدن حقوق اموزگاران را با پول اسم نویسیشان بدهند.

Comments are closed.