شورای هماهنگی بانک‌های خراسان رضوی خبر داد: ۹ کارمند بانک‌ جان‌باختند،۴ هزار و ۳۰۰ نفر به کرونا مبتلا شدند

حمید صفایی نیکو، دبیر شورای هماهنگی بانک‌های خراسان رضوی، گفت که از ابتدای شیوع کرونا تاکنون یک سوم از جمعیت ۱۳ هزار نفری، شاغل در بانک‌های خراسان رضوی به کورونا مبتلا شده‌اند.

صفایی نیکو  تعداد دقیق مبتلایان به کرونا در شبکه بانکی خراسان رضوی را اعلام نکرد اما یک سوم از ۱۳ هزار کارمند بانک‌های خراسان رضوی بیان‌گر ابتلای بیش از ۴ هزار و ۳۰۰ نفر، از آنها به کرونا است.

دبیر شورای هماهنگی بانک‌های خراسان رضوی افزود که از میان کارکنان سیستم بانکی این استان تاکنون ۹ نفر بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند و دیگر کارکنان مبتلا به این ویروس یا درمان شدند یا تحت درمان قرار دارند.

صفایی نیکو با بیان اینکه سیستم بانکی کشور پس از شبکه بهداشت و درمان بیشترین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را دارد، گفت که به شهروندان توصیه می‌شود با بهره‌گیری از فضای مجازی عملیات بانکی خود را انجام دهند و تا حد امکان از حضور در شعب بانک‌ها خودداری کنند.

در ادامه این خبر امین محمدپور، مدیر شبکه بهداشت و درمان باغملک در خوزستان، نیز خبر داد که از ابتدای سال تحصیلی تاکنون ۳۰ معلم و ۱۱ دانش‌آموز مبتلا به کرونا در باغملک شناسایی شده‌اند.

او  افزود که پایش روزانه دانش‌آموزان و معلمان در مدارس باغملک موجب شناسایی سریع مبتلایان به کووید-۱۹ شده و به همین دلیل تاکنون شاهد فوت ناشی از این بیماری در دانش آموزان و معلمان نبوده‌ایم.

محمدپور همزمان از ابتلا ۱۰۶ نفر از کارکنان شبکه بهداشت و درمان شهرستان باغملک از جمله یک پزشک متخصص به کرونا خبر داد و گفت که جایگزین کردن کادر درمانی در شرایط فعلی یکی از چالش‌هایی است که با آن روبه‌رو هستیم.

همچنین لیلا هاشمی‌زاده فرد حقیقی، مدیر خدمات پرستاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز، نیز اعلام کرد روزانه بین هشت تا ۱۰ نفر از پرستاران مشکوک به کرونا در استان فارس شناسایی می‌شوند.

او گفت تعدادی از پرستاران «بعد از هشت ماه  تلاش هنوز نتوانسته‌اند فرزندان خود را در آغوش بگیرند و این موضوع از نظر روحی آنان را تحت فشار قرار داده است».

خانم هاشمی زاده  به آمار کل پرستارانی که در این استان به کرونا مبتلا شده‌اند اشاره نکرده است.

 

محمد میرزابیگی، رئیس کل سازمان نظام پرستاری، نیز ۵ ماه پیش  اعلام کرده بود که ۹ هزار نفر از پرستاران به کرونا مبتلا شده‌اند.

همچنین اسامی حدود ۱۳۰ نفر از کادر درمان که به دلیل ابتلا به کرونا جان‌ باخته‌اند را منتشر کرد.