شورای همکاری خلیج فارس از توافق بازگشایی مرزها میان سعودی و قطر استقبال کرد

به گزارش خبرگزاری”العربیه” نایف فلاح مبارک الحجرف دبیرکل شورای همکاری خلیجی در  گفتگوهای تلفنی جداگانه امیر کویت با ولی‌عهد سعودی و امیر قطر از توافق همه مرزهای زمینی، دریایی و هوایی میان پادشاهی عربی سعودی و قطر استقبال کرد

بازگشایی همه مرزهای زمینی، دریایی و هوایی میان سعودی و قطر پس از آن اعلام شد که احمد ناصر الصباح وزیر خارجه کویت از گفتگوی جداگانه شیخ نواف الاحمد الجابر الصباح امیر این کشور در این‌باره با شاهزاده محمد بن سلمان ولی‌عهد پادشاهی سعودی و شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر خبر داده بود.

در این  راستا شیخ تمیم بن حمد آل‌ ثانی امیر قطر نیز  از تصمیم خود برای مشارکت در چهل و یکمین دوره از اجلاس سران کشورهای عضو شورای همکاری خلیجی که امروز( سه‌شنبه)  در منطقه العُلا در پادشاهی عربی سعودی برگزار می‌شود ، خبر داد.

گفتنی است که  بنا به دعوت ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی، چهل و یکمین دوره از اجلاس سران کشورهای عضو شورای همکاری خلیجی امروز (سه‌شنبه) در العُلا در شمال غربی پادشاهی سعودی و با مشارکت سران کشورهای عضو شورای همکاری برگزار می‌شود.

دیوان امیری قطر نیز روز گذشته(دوشنبه) با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده بود که شیخ تمیم بن حمد آل‌ ثانی امیر این کشور در اجلاس سران شورای همکاری خلیجی که امروز در پادشاهی سعودی برگزار می‌شود، شرکت خواهد کرد.

نایف فلاح مبارک الحجرف دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس دو روز پیش  تاکید کرد که برگزاری اجلاس سران خلیج فارس علی‌رغم شرایط استثنایی که جهان با آن مواجه است، تاکید بر این است که رهبران کشورهای شرکت کننده مصمم‌اند از شورای همکاری به عنوان ساختاری به هم‌پیوسته و قادر به پشت سر گذاشتن سختی‌ها و چالش‌ها، محافظت کنند.