«شورشیان در سوریه به دستاوردهای نظامی رسیده و باعث عقب نشینی سپاه قدس شدند»

جنگجویان مخالف رژیم بشار اسد، همراه با قطعات متلاشی شده سوخوی ۲۲ عکس گرفتند و غریو پیروزی سر دادند

یک سازمان به نام “دیده بان حقوق بشر در سوریه” که رویدادهای آن سرزمین را دنبال می کند و معمولا منابع خبری موثقی در سوریه دارد، گزارش می دهد که در هفته های اخیر، ارتش سوریه و نیروهای سپاه پاسداران ایران که به آن کمک می کنند، متحمل تلفات سنگینی در استان دیرالزور سوریه شده اند و ناچار به عقب نشینی گردیده اند.

حکومت اسلامی ایران هنوز نسبت به این گزارش واکنشی نشان نداده است. ولی شورشیان سوریه چند روز پیش گفتند که توانسته اند یک هواپیمای جنگی ارتش سوریه را سرنگون سازند. آن ها قطعات متلاشی شده این جنگنده را به خبرنگاران نشان دادند.

داعش نیز اعلام کرد که توسط است در دیرالزور به نیروهای ارتش سوریه و سپاه پاسداران ایران تلفات سنگینی وارد کند و آن ها را وادار به عقب نشینی سازد.

برخی منابع خبری، با استناد به گزارش های “دیده بان حقوق بشر سوریه” خبر می دهند که در هفته های اخیر دست کم یکصد تن از جنگجویان سپاه قدس در صحنه نبرد سوریه هلاک شده اند و شمار دیگری نیز زخمی گردیده اند. ولی بررسی درستی این آمار امکان پذیر نیست و حکومت ایران نیز هنوز نسبت به آن واکنشی نشان نداده است.

در همان حال که کارشناسان در برخی کشورها ارزیابی می کنند که داعش در سوریه به طور کامل سرکوب شده است، اطلاعاتی که به طور روزانه انتشار می یابد حکایت از آن دارد که دست کم در دو استان ادلب و دیرالزور نبردهای شدیدی در جریان است.

“دیده بان حقوق بشر سوریه” در گزارشی تائید کرد که جنگاوران مخالف رژیم بشار اسد توانسته اند یکه جنگنده از نوع سوخوی ۲۲ را در ادلب سرنگون سازند و خلبان آن را به اسارت بگیرند. تصویر خلبان هنوز انتشار نیافته، ولی جنگجویان مخالف اسد در کنار قطعات متلاشی شده هواپیما چندین عکس گرفتند.

در محل ملاشی شدن جنگنده ارتش سوریه، گودال بزرگی به وجود آمد

4 دیدگاه‌

  1. به نام صاحب خطاپوش،لبیک یا خامنه ای، نظر بنده این است، که حضرت ایت الله خامنه ای ، باید با صلاح و نظر خود که همیشه بهترین صلاح و نظر برای امت شیعیان جهان بوده، هر چه زود تر باید گروه داعش را ریشه کن کنند، و این عمر هرگز رخ نمیدهد مگر با حکم مقام معظم رهبری ، و اقتدار به عمل سردار و سر لشکر قاسم سلیمانی. و من الله توفیق .

  2. محمد میرزارضایی، ما ملت ایران به رهبر شیعه احتیاج نداریم چون اگر هم بخواهیم که ایینی داشته باسیم ان به شیعه گری مربوط نمیشود. پس برای امثال تو و رهبرت و پاسدارانش بهتر ان است که برگردید به جایی که ریشه شما به انجا وصل است یعنی نزدیک قبر علی و حسن و حسین. ۱۴۰۰ سال است که اخوندها مال و منال ایرانیان را زیر پرجم شیعه گری میچاپند و سیرمونی هم که ندارند!!!

Comments are closed.