شیادان دینی همچنان از “طب اسلامی” به عنوان بهترین داروی شفا دادن کورونا و امراض دیگر می گویند

ادعای حکومت در مورد سودمند بودن آنچه که طب اسلامی  می نامند بر شمار قربانیان افزوده و موجب بالارفتن بی توجهی مردم نسبت به خطرات این بیماری می شود.

در شبکه های اجتماعی امده است که محسن شریفی از جوانان ورزشکار انزلی که توسط “مرتضی کهنسال”، آخوند مروج طب اسلامی، با حضور در بیمارستان مایعی را به صورت او مالیده بود، درگذشت .

وبسایت محلی “گیل خبر”  در این باره نوشت: یک جوان ایرانی مبتلا به کورونا قربانی درمان طب اسلامی یک  آخوند حکومتی در بیمارستان شد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از جرم دادگستری گیلان بیشتر در این باره گفته بود که هر شخصی با هر لباسی و با هر نگاه درمانی و پزشکی وارد بیمارستان ها و مراکز درمانی شود و مداخله درمانی و غیرقانونی کند، براساس قانون مجرم محسوب می‌شود.

در شبکه های اجتماعی دو روز پیش  ویدئوی منتشر شد که در آن نشان می دهد که دو آخوند در بیمارستانی در ایران که بدون ماسک و تجهیزات در بخش نگهداری بیماران مبتلا به کرونا حاضر شدند و یکی از آنها مایعی را برای درمان دورِ بینی بیماران میمالید و آن را «عطر پیغمبر» می‌نامید، سازمان نظام پزشکی آن را “مصداق بارز تشویش اذهان عمومی” دانست.و خواهان بازداشت فرد مورد نظر شده است. وب سایت محلی گیل خبر نوشته :  شوربختانه این آخوند حکومتی از حمایت سپاه پاسداران برخوردار است و تاکنون بازداشت نشده است

در شبکه های اجتماعی امده است که برخی از خانواده های ایرانی معتقدند که با خواندن دعا و خوردن داروهای اسلامی این بیماری را از خود دور می کنند.

دانشگاه علوم پزشکی گیلان اعلام کرد که دکتر عبدالشکور هژیر امیری، داروساز شهرستان رشت، نیز به علت کورونا درگذشت.

سایت بیت رهبری از مردن عروس رهبر ایران  خبر داده و نوشته عزت خاموشی، مادر همسر میثم خامنه‌ای، بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت. در شبکه های اجتماعی آمده است وی همسر یکی دیگر از دزدان بیت رهبری بوده

است .