صادقی: ذوق زدگی مقامات رژیم از بازداشت زم، بعلت موفقیت او در خبررسانی خود رژیم ایران بوده است

محمود صادقی نماینده مجلس 

محمود صادقی نماینده مجلس  در واکنشی متفاوت با سایر مقامات حکومت ایران در ارتباط با دستگیری روح‌الله زم، در توییتر خود نوشت: ‏توانمندی نهاد‌های اطلاعاتی کشور بسیار فراتر از بازداشت مدیر یک کانال تلگرامی است؛ مسئولان ذی‌ربط به جای این همه ذوق زدگی چاره‌اندیشی کنند که چرا مردم اینقدر برای اطلاع از محرمانه‌ها کنجکاوند؟ آیا اگر شفافیت آنگونه که مورد تأکید رهبری است، وجود داشت فیک‌نیوز‌ها اینقدر رشد می‌کردند؟

مصطفی تاجزاده عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت ایران اسلامی در توئیتی نوشت :  بخش اطلاعاتی و امنیتی جمهوری اسلامی با یک تناقض بزرگ مواجه است؛ تبلیغ برای توانایی مبهوت‌کننده در مواجهه با امثال ریگی و زم، در عین عجز در شناسایی ضارب ابراهیم‌نژاد یا عاملان اسیدپاشی در اصفهان و نیز بازنگرداندن امثال  خاوری و اموال زنجانی. علت این تضاد چیست؟

و وزیر اطلاعات دولت روحانی از خبر دستگیری روح الله زم شگفت زده شده و در نامه ای ضمن تبریک نوشت  : دستگیری “روح الله زم” بنیانگذار “آمدنیوز” توسط سازمان اطلاعات سپاه را به فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تبریک می گویم .

علی ربیعی سخنگوی دولت درباره بازداشت “روح‌الله زم” مدیر کانال آمدنیوز گفت: دستگیری این فرد نباید زمینه اتهام زنی جدیدی را فراهم کند که البته در چند روز گذشته برای چند نفر این اقدام رخ داد. ما باید از قضاوت‌های تند پرهیز کنیم.

گروهی از امامان جمعه نیز  از دستگیری روح‌الله زم، مدیر کانال “آمد‌نیوز” از سوی سازمان اطلاعات سپاه حمایت کرده  و اظهار داشتند: این بازداشت نشان از قدرت و ابهت سپاه است و نباید اعترافات زم تحت تاثیر فشارها و جریان‌ها قرار گرفته و بایگانی شود…

آخوند احمد علم‌الهدی امام جمعه مشهد نیز در این باره گفت :  سرشبکه کانال ضد انقلاب را مثل یک موش مرده بگیرند، کار خدا بود

آخوند احمد علم‌الهدی، ادعا کرد در نتیجه “یا حسین گفتن زائران در جاده کربلا” اسرائیل در محاصره حلقه مقاومت توسط حماس و حزب‌الله لبنان است  .