صادق خرازی: همه اختیارات اجرایی و قدرت حکومتی در دست علی خامنه ای قرار دارد

یک دیپلمات پیشین حکومت می گوید که همه قدرت اجرایی کشور در همه امور در دست علی خامنه ای قرار دارد. صادق خرازی، در ادامه این اظهار نظر خود می گوید که هیچ سازمان، گروه، و یا شخصی در ایران، بدون تائید خامنه ای قادر به فعالیت در هیچ زمینه و سیاستی نمی باشد.

صادق خرازی، که اخیرا خود را  دبیرکل حزب ندای ایرانیان می نامد، در مصاحبه ای با بیان این دیدگاه افزود: مطابق قانون اساسی، در باب امنیت ملی و سیاست خارجی، تشخیص هویت دفاع مشروع یا مذاکرات مشروط بر عهده رهبر انقلاب است. اگر کسی بر خلاف نظر رهبری و شورای عالی امنیت ملی بخواهد اظهارنظری داشته باشد، از دو حالت خارج نیست یا دشمن است و یا با  آگاهی کامل دست به اقدام خیانت‌آمیز می‌زند.

خرازی  در جمله ای تکراری بر گرفته از سخنان خامنه ای گفت:  مذاکره مجدد با آمریکا پایانی جز خفت ندارد.کدام عقل سلیمی حکم می‌کند با رژیم و ساختار دولتی که فقط در قوه مخیله او جنگ و زورآزمایی ارجحیت دارد، پای میز مذاکره نشست.

حزب ندای ایرانیان ۶ سال پیش  به عنوان یک تشکل سیاسی با “مشی اصلاح‌طلبانه” اعلام موجودیت کرد.

دبیرکل حزب ندای ایرانیان گفت: حکومت ایران امروز قدرت برتر موشکی غرب آسیا و دنیای اسلام و همچنین دارای نیروی مسلحی منسجم است.

صادق خرازی دیپلمات سابق حکومت افزود:  همان طور که امروز سرمان را بالا می‌گیریم و می‌گوییم که از حزب‌الله و مقاومت حمایت می‌کنیم،  و با اقتدار می گوییم سرنگونی پهپاد فوق تکنولوژی و فوق سری آمریکا کار ما بود.

وی گفت: امروز حکومت ایران از لحاظ نظامی  به مراتب قوی‌تر از ویتنام در دوران جنگ با آمریکا است و معتقد است که آمریکا نیز قدرت آن سالها را ندارد و اگربا ارتکاب خطایی استراتژیک به مواضع ایران حمله کند، بزرگترین بحران تاریخی خود را به دست خودش رقم می‌زند.

خرازی در باره اختلافات بین روحانی و جهانگیری افزود: تردیدی نیست که جهانگیری در دولت روحانی  مهجور شده و تقریبا عصاره او را گرفته و او را کنار گذاشته اند. در شرایط کنونی هیچ‌یک از ایده‌هایی که وی برای اداره کشور مدنظر داشته، در عملکرد دولت قابل رویت نیست. بنابراین اگر من جای جهانگیری بودم، به گونه‌ دیگری تصمیم می‌گرفتم.

وی گفت: علت شکست اصلاح‌ طلبان در برخی انتخابات‌ها این بوده که باید تلاش می کردند تا خود را  با دیدگاه و فرامین رهبری همسو کنند و بر اساس موازین شورای نگهبان عمل کنند .این واقعیتی است .اکثر جریانات سیاسی بخصوص اصلاح طلبان دیگر قدرت گذشته را ندارند و همه چیز با نظارت و کنترل رهبری است.

صادق خرازی از نزدیکان  سه خانواده خمینی، خامنه ای و خاتمی است .

یک دیدگاه

Comments are closed.