صادق زیباکلام: چقدر ساده‌لوح بودم که شعار «اصلاح‌طلب، اصولگرا، دیگه تموم ‌ماجرا» را جدی ‌نگرفتم؛ چه آینده ای قرار است رقم بخورد؟!

صادق زیبا کلام استاد دانشگاه و از چهره های منتقد حکومت در گفتگویی با سایت حکومتی خبر آنلاین این موضوع را مطرح ساخت که ساده لوحانه بوده که وی شعار «اصلاح طلب، اصولگرا، دیگه تمومه ماجرا» را جدی نگرفته بود.

وی با انتقاد از جناح به اصطلاح اصلاح طلب حکومتی و شخصیت هایی مانند محمد خاتمی رئیس جمهور پیشین رژیم این مسئله را عنوان کرد که ما اصلاح طلبان نتوانستیم برای دهه ۶۰ و ۷۰ و به تدریج دهه ۸۰ بگوییم که چه می خواهیم، آقای سید محمد خاتمی نتوانست بگوید چه می‌خواهد، کلمات زیبا و شایسته و رفتار متین نمی تواند یک آرمان، یک هدف و یک استراتژی سیاسی بشود.

صادق زیباکلام در ادامه سخنانش به این امر اشاره کرد که اصلاحات مُرده است و نسل جوان امروز میان جناح اصلاح طلب و اصولگرا فرقی نمی بیند.

وی با طعنه به کرونا گفت: «اصلاحات تمام شده است، در دوم اسفند ۱۳۹۸، همه چیز تمام شد، اصلاحات تمام شد، چون کرونا بود، نمی شد ختم و شب هفت گرفت، مسجد الجواد را نمی شد کرایه کنیم که بعدازظهر برای فاتحه بیایند. مردم در این تاریخ نشان دادند که از اصلاح طلبان عبور کردند».

وی که بارها در سالها و ماه های گذشته از اهمیت حفظ رژیم سخن گفته بود در این گفتگو تلویحا از سقوط رژیم سخن به میان آورده و گفت: «داریوش آشوری جمله ای دارد و می گوید باید دید همیشه در ازای آن چیزی که از دست می دهیم چه چیزی به دست می آوریم. من واقعا از اینکه اصلاح طلب و اصولگرا عمرشان به سر آید و به موزه تاریخ بروند نه تنها ناراحت نمی شوم، بلکه خیلی هم خوشحال می شوم، ولی گاهی به قول شما بعضی وقتها وحشت می کنم که چه چیزی می خواهد جای این را بگیرد و از ترس آن بر خود می لرزم و اینکه چه آینده ای قرار است رقم بخورد و …»

یک دیدگاه

Comments are closed.