صالحی:اکنون روزانه حداقل ۵.۵ کیلوگرم تولید اورانیوم با غنای پایین داریم

علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در پی آغاز گام چهارم کاهش نقض تعهدات هسته‌ای رژیم، در گفتگویی با خبرگزاری آسوشیتد پرس مجموع مقدار غنی‌سازی اورانیوم در تاسیسات فردو و نطنز را روزانه حداقل ۵.۵ کیلوگرم برآورد کرد و این اندازه از غنی سازی را در مقایسه با گذشته که روزانه  ۴۵۰ گرم اورانیوم با غنای پایین بود را دستاورد بزرگی برای رژیم تلقی کرد.

صالحی در ادامه پیشرفت در تولید اورانیوم را مربوط به راه اندازی دوباره فردو دانسته اما توضیح نداد که چگونه رژیم توانسته در مدت چند روزی که از راه اندازی دوباره فعالیت فردو می گذرد سطح تولید اورانیوم را به سرعت بالا ببرد جز اینکه رژیم به صورت پنهانی و در طول سالهای گذشته و پس از توافق اتمی همچنان به فعالیت های هسته ای خود به صورت مخفیانه مشغول بوده نکته ای که نخست وزیر اسراییل همواره در طول سالهای گذشته بر آن تاکید داشته و اسناد مهمی را در این باره فاش ساخته است.

در همین رابطه پرزیدنت ترامپ روز دوشنبه با انتشار توییتری غنی سازی اورانیوم توسط رژیم را امری بسیار بد برشمرد.

یک دیدگاه

  1. جناب علی اکبر خان:ایران مال من ایرانیست مال اجداد ایرانیدمن است.توبیوطن وتازی تبار حق نداری با تصمیمات غلط وبنوعی باجگیری هسته ریشه وبنیان وطنم رادرمعرض خطرقرار دهی.برگرد به همان بیابانهای خشک وسوزان آبا واجدادت وچندصباحی زندگی کن تا متوجه شوی ایران وایرانی کیست وچیست

Comments are closed.