صالحی بار دیگر فاش ساخت: ایران توان تکنولوژیکی بازگشت به قبل برجام را دارد

صالحی بار دیگر فاش ساخت: ایران توان تکنولوژیکی بازگشت به قبل برجام را دارد

به گزارش  ایرنا، علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی حکومت اسلامی در گفت وگو با شبکه الجزیره با موضوع «ایران؛ چالش ها بعد از کنفرانس ورشو» درباره طرح مذاکرات جدید و انتقادها درباره توان موشکی ایران تصریح کرد: موضوع موشک های بالستیک ایران غیر قابل مذاکره است.
وی کنفرانس ورشو و تلاش های انجام شده علیه ایران را شکست خورده توصیف کرد و گفت که ما هیچ اهمیتی برای این کنفرانس قایل نیستیم.
رئیس سازمان انرژی اتمی حکومت اسلامی خاطر نشان کرد : ما کنفرانس ورشو را بی نتیجه می دانیم.
وی با یادآوری ناکامی و شکست مقام های آمریکایی و نخست وزیر اسراییل در این کنفرانس برای ایران هراسی اظهار داشت: آنها به هیچ تصمیمی در باره ایران دست نیافتند و این یک رسوایی بزرگ برای آنها بود.

صالحی در حالی کنفرانس ورشو را بی نتیجه و شکست خورده می داند و نخست وزیر اسراییل را بازنده می نامد که در این کنفرانس نخست وزیر اسراییل و مقام های کشورهای عرب ملاقات های سازنده ای با یکدیگر داشته و بیش از پیش به هم نزدیک شده و در دیدارهای خود با نخست وزیر اسراییل به نقش مخرب و آشوب طلبانه حکومت اسلامی تاکید گذاردند.

وی همچنین با اشاره به همراهی شماری از کشورهای عربی با اسراییل و نشستن برخی مقام های این کشورها در کنار نتانیاهو نخست وزیر اسراییل و تلاش برای برقراری رابطه با تل آویو را رسوایی برای برخی حکام عرب برشمرد.

این سخنان صالحی نشان از عمق خشم حکومت اسلامی از نزدیکی کشورهای عربی و اسراییل دارد.

صالحی با تاکید بر توانمندی ایران برای عبور از تحریم های آمریکا علیه ایران اظهارداشت: درست است که ما مشکلات اقتصادی داریم اما ایران با توجه به خودکفایی در بسیاری از زمینه ها، قادر به عبور از این مرحله است.
رئیس سازمان انرژی اتمی ایران افزود: ما تجارب زیادی طی ۴۰ سال گذشته به دست آورده ایم و تحریم ها موضوع تازه ای نیست و ایران درطول این ۴۰ سال قوی تر شده است.

صالحی در حالی مدعی می شود که حکومت می تواند ازتحریم ها و فشار اقتصادی عبور کند که در عین حال دیگر مقام های حکومتی اذعان کردهاند که حکومت در شرایطی به مراتب بدتر از دوران جنگ ایران و عراق قرار دارد.

وی همچنین  مدعی شد که  نظام جمهوری مردمی است.
رئیس سازمان انرژی اتمی همچنین خواستار پایبندی کشورهای اروپایی به تعهدات خود در قبال ایران در ارتباط با اجرای برجام شد و اظهار داشت که آنها (اروپایی ها) گام نخست را برداشته اند و امیدواریم در ماه های آینده، گام های بیشتری بردارند و به آنچه در برجام وعده داده اند، عمل کنند.

وی نهدید کرد که حکومت توان تکنولوژیکی بازگشت به دوران قبل از برجام را دارد.

وی در حالی تهدید می کند که حکومت اسلامی توان بازگشت به دوران قبل از برجام را دارد که جامعه جهانی اساسا به خاطر نگرانی از فعالیت های مخفی و نگران کننده حکومت اسلامی بود که با صدور چند قطعنامه و وضع کردن تحربم رژیم را به پای میز مذاکره آورد و ملایان از سر استیصال مجبور به امضای توافق اتمی شدند.

حال اگر حکومت اسلامی بخواهد به دوران قبل ازبرجام بازگردد با توجه به وجود پرزیدنت ترامپ و یارانش در کاخ سفید و اجماع جهانی تشکیل شده بر علیه حکومت اسلامی کار را بر خود دشوارتر از اکنون خواهند کرد.

3 دیدگاه‌

 1. صدای اسرائیل بایستی مستقیما این خبر را از خود شبکه الجزیره نقل می‌کرد. خبرگزاری دولتی ایرنا با انحراف و به نفع خود این خبر را دستکاری کرده است. ترجمه و انتشار خبر از منابع دست دوم، آن هم منابعی که منافع ایدولوژی خود را مقدم دانسته، کار صحیحی نیست.

 2. جناب دکتر صالحی
  لطفا بروید توان تکنولوژیک برای حل هزاران مشکلات مردم را کسب کنید. پول مملکت را که همه بر باد دادید. مگس را در هوا شناسایی میکنید و گوسفندان مملکت را در روز روشن از کشور قاچاق میکنید. دشمن را بقول خودتان در خانه اش زیر نظر دارید و مردم را به فلاکت رسانیده اید.
  شما دروغ میگویید. شما دست در دست غارتگران گذاشته اید تا مملکت را ویران کنید.
  سردارانی که در حال سرکوب داعش در سوریه و عراق هستند، آیا داعشیان غارتگر داخلی را نمیبینند؟
  هر پاسدار یا ارتشی طبق تعلیمات نظامی اگر ببیند که مقام ارشد او در حال خیانت یا آسیب به کشور و مردم هستند ، باید سرپیچی کند. پس چرا همچنان چشم ها بسته و دردمندی مردم خودشان را نمیببنند؟
  آقای صالحی ، شما در فیزیک شاگرد ممتاز بودید، کمی هم به انسانیت و وجدان خود رجوع کنید و آنرا تقویت کنید.
  ما در برابر قدرت نظامی آمریکا هیچ شانسی نداریم. هر موشکی را میتوانند قبل از شلیک خنثی کنند. چرا به مردم حقیقت را نمیگویید؟
  دروغ کافی است. کاری کنید جلوی مردم شرمنده نباشید.

Comments are closed.