صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی: «حکومت اسلامی ایران به یک قدرت بزرگ منطقه ای مبدل شده است»


رییس سازمان انرژی اتمی حکومت ایران ارزیابی کرد که در منطقه خاورمیانه، ایران در تعیین وضع و سرنوشت آن، سهم عمده ای را در دست دارد و مقامات آمریکایی نیز ایران را به عنوان یک قدرت منطقه ای می شناسند.

حان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید پیشتر گفته بود که جمهوری اسلامی با نشان دادن قلدری در منطقه و اعطای مبالغ کلان مالی به  گروه های تروریستی، موقعیت زورمندانه ای در منطقه برای خود ایجاد کرده است.

علی اکبر صالحی، رییس سازمان انرژی اتمی حکومت ایران گفت : جمهوری اسلامی ایران با برکت رهبری  به منزلت و جایگاهی دست یافته است که خاورمیانه بدون اراده و نقش آفرینی ایران نمی تواند شکل مورد نظر خودش را بگیرد و ایران یکی از تصمیم سازان حال و آینده خاورمیانه است.

وی که یکی از نزدیکان به علی خامنه ای است اظهار داشت : به برکت جمهوری اسلامی مردم ایران به همه چیز رسیده اند و آن هم  به علت ارزش و عظمت و اعتبار این انقلاب باشکوه به رهبری خمینی بود

صالحی گفت: امام مردم ایران را بیدار کرد وبا این بیدار باش، تکلیفِ ما را با خودمان مشخص کرد. خمینی کمک کرد تا وضعیت کشور بهتر شود و دیگر غلام حلقه بگوش کسی نباشیم اگر می خواستیم امور و سرنوشت خود را در دست بگیریم باید هزینه می دادیم. جنگ تحمیلی، مشکلات، تحریم ها و محدودیت ها در این ۴۰ سال نتیجه همین استقلال طلبی و کسب آزادی  رفاه بوده است . امام به کمک کرد تا مطالباتمان را محقق کنیم.

رییس سازمان انرژی اتمی گفت: ملت آزادند و در قید و بند نیستند .البته ممکن است مشکلات معیشتی زیادی وجود داشته باشد و زندگی سخت شود . علت اصلی بسیاری از مشکلاتِ ما، مسوولان نیستند بلکه فشاری است که از خارج وارد می شود.

صالحی افزود : یکی از چالش هایی که با دنیای استکبار داشتیم و آنها سعی می کردند به عنوان چالش ما با دنیا معرفی کنند، این نکته بود که جمهوری اسلامی ایران، باعث هوشیاری و بیداری دیگر ملل جهان است.

وی گفت: با وجود مشکلات اقتصادی و معیشتی که با آن مواجه هستیم الان، کشور صاحب نفوذ و اقتدار در منطقه هستیم. این امر را مسئولان وزارت امور خارجه درک می کنند که وقتی در عرصه بین المللی حضور می یابند، قدرتمند، سرافراز و با قامتی استوار ظاهر می شوند. دلیل این مسئله، برخورداری از پشتوانه ملی و حمایت ملتی عزیز و مستقل است. این عزتمندی را باید قدر بدانیم و آگاه باشیم که این اقتدار، مرهونِ رشادت های شهدای ماست. مرهون همت عالی جانبازان و آزادگان ماست که سال ها در اسارت مقاومت کردند. این عزیزان، مؤلفه‌ها و بن‌مایه‌های عزت ملی هستند.