صدای انفجار مهیب در غرب تهران؛ آتش نشانی: انفجار ساختمانی مسکونی در شهران بوده

صدای انفجاری مهیب در ساعت اولیه بامداد امروز پنجشنبه ۲۴ تیر ماه، در منطقه شهران در غرب تهران شنیده شد.

در این رابطه، سید جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از وقوع انفجار در ساختمان ۶٣ واحدی در شهران خبر داده است.

سید جلال ملکی در گفت و گو با ایسنا، گفت: «ساعت ٠٠:۵٨ دقیقه بامداد امروز یک مورد حادثه انفجار در یک ساختمان در محله شهران جنوبی، خیابان قدس، به سامانه ١٢۵ سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اطلاع داده شد که بلافاصله پس از آن سه ایستگاه به محل اعزام شدند.»

ملکی افزود: «محل حادثه، یک ساختمان پنج طبقه است که دارای ۶٣ واحد است. این ساختمان کاربری اداری، تجاری و مسکونی دارد. در یکی از واحد های طبقه دوم انفجار شدیدی رخ داده و شدت آن به اندازه‌ای بوده که دیواره همان واحد و دو واحد کناری تخریب شده است. بخشی از نمای ساختمان در قسمت بیرونی نیز تخریب شد.»

ملکی با باشاره به اینکه “خوشبختانه انفجار منجر به آتش سوزی نشده”، گفت: «یک خانم حدود ٣۵ ساله که در همان واحد حضور داشته، به علت بالا رفتن حرارت در لحظات اول دچار آسیب دیدگی و سوختگی شده که به عوامل اورژانس تحویل داده شد.»

او در مورد علت حادثه، گفت: «ایمن سازی لازم در خصوص این حادثه انجام شد و با حضور کارشناس ایمنی مشخص شد که نشت گاز شهری در واحد طبقه دوم باعث وقوع این حادثه شده است.»