صدا و سیمای رژیم، برای کم اهمیت جلوه دادن فاجعه انسانی،به مقایسه کشتار کورونا با کشتار هواپیمای مسافری اوکراین پرداخت

شبکه خبر صدا و سیمای رژیم ایران، برای کم اهمیت جلوه دادن فاجعه انسانی، به مقایسه تکان دهنده کشتار کورونا با کشتار هواپیمای مسافری اوکراینی در برنامه زنده پرداخت که  با واکنش های ایرانیان در شبکه های اجتماعی روبروشد.

تلویزیون حکومت در یکی‌از زیرنویس‌های ویژه کرونای‌اش، شمار کشته‌شدگان این بیماری را  در تیر امسال، که پنج‌هزار و ۱۲۷تن بوده با شمار کشته‌شدگان یک هواپیمای مسافری ۱۷۰نفره مقایسه کرده!و نوشت: شمار قربانیان کورونا در تیر برابر است با شمار کشتگان سقوط ۳۰هواپیمای مسافری ۱۷۰نفره!

بی شک مخاطبان با شنیدن هواپیمای ۱۷۰نفره به یاد شمار کشته‌شدگان در هواپیمای مسافری اوکراینی می‌افتند که زمستان پارسال با موشک‌های پدافند هوایی سپاه پاسداران سرنگون شد .

پس از پخش این خبر و واکنش مردم نسبت به این کار عجیب و توهین‌آمیز صداوسیما ، شبکه خبر فوری  در زیرنویس تازه‌ای شمار سرنشینان هواپیما حذف شده که کسی یاد هواپیمای اوکراینی نیفتد.

فدراسیون بین‌المللی جامعه‌های حقوق بشر در پاریس و سازمان عدالت برای ایران در لندن پیشتر گفته بودند که  صدا و سیمای حکومت ایران با همکاری دستگاه‌های امنیتی وزارت اطلاعات و سازمان سپاه پاسداران به “ابزاری برای سرکوب گسترده” مردم ایران تبدیل شده‌اند.

دو نهاد مدافع حقوق بشر در گزارشی مشترک اعلام کرده‌اند که صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در طول یک دهه گذشته “دست‌کم اعتراف‌های اجباری ۳۵۵ نفر” را منتشر و علیه ۵۰۵ نفر “محتوای افترا آمیز” پخش کرده است.

کارشناسان خبری می گویند:   حکومت از طریق پخش برنامه های  خبری در صداوسیما می‌خواهد به مخاطبان چنین القا کند که جان جان‌باختن این شمار آدمی با کورونا، بسیار مهم‌تر است از مرگ ۱۷۶سرنشین هواپیمای اوکراینی است ؟!

محمد نیری از مدیران عدالت برای ایران می‌گوید: “در حالی که تلویزیون دولتی ایران پیوسته برنامه‌هایی را که محصول شکنجه و ارعاب است پخش می‌کند، گزارشگران صدا و سیمای جمهوری اسلامی آزادانه در اروپا سفر و فعالیت می‌کنند بی آنکه عواقبی متوجه آنها باشد.”

صدا و سیمای حکومت اسلامی ، که تحت مدیریت و نظارت کامل علی خامنه ای است، بازوی اصلی نظام در سرکوب وسانسور اخبار و وقایع کشور است .