صدراعظم آلمان، همراه با ده تن از وزیران کابینه خود، امروز میهمان دولت اسرائیل است

صدر اعظم آلمان در خانه نخست وزیر اسرائیل در اورشلیم و همسر خانم سازا نتانیاهو

نخستین مکانی که صدراعظم آلمان، خانم آنگلا مرکل، امروز (پنجشنبه) در اولین روز اقامت خود در اسرائیل از آن دیدن کرد، بنیاد “یَد وَ شِم” بود که موزه جنایات آلمان نازی در آنجا قرار دارد. خانم مرکل شامگاه روز گذشته به اسرائیل رسید و نخست وزیر اسرائیل و همسرش، همراه با شماری از وزیران برجسته کابینه از او به گرمی استقبال کردند.

این سفر دوباره، نشان دیگری از مناسبات دوستانه و نزدیک، بین اسرائیل و آلمان است که از همان سال های نخستین دوران جدید زندگی سیاسی آلمان بین دو کشور برقرار گردید.

دز یک سال اخیر این سومین دیدار بین صدراعظم آلمان و نخست وزیر اسرائیل است که در آن موضوع های مهمی در ارتباط با مناسبات دو کشور و همچنین اوضاع خاورمیانه و جهان مطرح می شود.

دولت آلمان در عینِ دوستی همه جانبه با اسرائیل، می کوشد به روابط بازرگانی بسیار نزدیک با حکومت اسلامی ایران نیز ادامه دهد و در این زمینه، بن اسرائیل و آلمان همخوانی وجود ندارد.

آلمان از طرفداران جدی ادامه برجام و تداوم روابط بازرگانی با حکومت ایران است و در فعالیت های اروپای غربی برای یافتن راهکاری به منظور دور زدن تحریم ها سهم فعال دارد و بی تردید نتانیاهو در گفتگوهایش با صدراعظم آلمان، خواهد کوشید خانم مرکل را متقاعد سازد که ادامه این همکاری ها به زیان منطقه و جهان خواهد بود و در دراز مدت، امنیت غرب اروپا را نیز به خطر خواهد انداخت.

وزیر خارجه آلمان، هایکُ ماس، که به واشنگتن رفته است، پس از دیداری که روز گذشته (چهارشنبه) با مایک پومپئو وزیر خارجه ایالات متحده داشت، تاکید کرد که بین دو کشور، در مورد سیاستی که باید در قبال حکومت ایران در پیش گرفته شود، همآهنگی کامل وجود دارد. این سخنان در حالی بیان می شود که از دیدگاه ایالات متحده، هرگونه داد و ستد با رژیم ایران باید متوقف شود، ولی دولت آلمان مایل به تداوم تجارت با ایران است.

پس از جنایات سهمگینی که آلمان نازی علیه یهودیان اروپا مرتکب گردید، نظام سیاسی جدید آلمان می کوشد به هر وسیله ممکن از اسرائیل حمایت کند و این سیاست را همیشه به طور علنی بیان داشته و در راه اجرای آن کوشیده است.

فروش شش فروند زیردریایی مدرن به اسرائیل یک نمونه از اقدامات آلمان نوین، در راه تحکیم امنیت اسرائیل تلقی می شود.

دانشگاه حیفا که یکی از سه دانشگاه بزرگ در اسرائیل است، امروز به خانم مرکل درجه دکترا افتخاری اعطا می کند تا به این وسیله از خدمات او به اسرائیل و ملت یهودی سپاسگزاری کرده باشد.

صدراعظم آلمان امروز ناهار را با پرزیدنت ریولین رئیس جمهوری اسرائیل در اقامتگاه او در اورشلیم صرف خواهد کرد.

بخش اصلی این دیدار، ملاقاتی که در ساعات بعدازظهر بین نتانیاهو و مرکل انجام خواهد گرفت که در آن امور سیاسی و مناسبات دو کشور مطرح خواهد شد. خانم مرکل با ده تن از وزیران کابینه خود به اسرائیل آمده که هریک از آنها به طور جداگانه با وزیر اسرائیلی همتایِ خود گفتگو خواهد کرد.

ساعاتی پس از آن، اعضای کابینه اسرائیل و خانم مرکل و وزیرانی که او را همراهی می کنند، نشست مشترک دو دولت را برگزار خواهند کرد و شامگاه امروز این دیدار به پایان خواهد رسید و صدراعظم آلمان و همراهان به برلین باز خواهند گشت.

یکی از همراهان خانم مرکل، سرپرست امور مبارزه با یهود ستیزی در دولت آلمان است. در ارزیابی های پیشین گفته شده بود که با ورود حدود یک میلیون مهاجر به آلمان، که اکثرا از کشورهای عربی و اسلامی هستند، یهودستیزی در سرزمینی که خاستگاه هیتلر و به قدرت رسیدن حکومت نازی بود، قوت گرفته است.

این موج مهاجرت، از سوی دیگر موجب شدت گرفتن گرایش های بیگانه ستیزی در آلمان گردیده که به امنیت یهودیان هم آسیب می رساند. با آن که یهودیان حدود یک هزار سال پیش در آلمان مستقر گردیدند، گروه راست افراطی هنوز آن ها را افراد بیگانه تلقی می کند و می کوشد به آن ها آسیب برساند.

آگاهان می گویند که از هنگام آغاز دوران جدید سیاسی در آلمان، همه دولت ها تلاش صادقانه ای به عمل آورده اند که با این گرایش ها مبارزه کنند.

یک دیدگاه

  1. سلام و برکت خدای اسرائیل بر همراهان و دوستان و عاشقان اسرائیل با تا ابد مرکل عزیزم حقیقتا از صمیم قلب دوستت دارم بانوئی متفکر دور اندیش و همراه اسرائیل درود و برکت بر بنیامین عزیز بهترین وزیر تاریخ اسرائیل در خصوص امنیت اسرائیل و مقابله با شرارت جهانی جمهوری اسلامی ایران . خداوند به شما قدرت و قوت روز افزون عطا فرماید برای نابودی شرارت جهانی حاکمیت اسلامی ایران . ایران شرارت بار و تمام انانی که با ایران همکاری میکنند به لعنت و بلا و لعنت یهوه گرفتار شوند چرا که همراهان و همکاران جمهوری اسلامی ایران تروریستهای مخفی و و ابزار های پنهان دستهای جمهوری اسلامی ایران هستند . مرکل عزیز و بنیامین عزیز و برادر ترامپ عزیز شما در شناخت حرکتهای صحیح باید در کنار هم حرکت کنید در همین موضوع از برادر پوتین هم متشکرم که ایشان هم به این نتیجه رسیدند حضور ایران در سوریه فقط جنبه عملیاتی بر علیه اسرائیل دارد و از اینکه برادر ولادمیر پوتین تصمیم گرفتند نیروهای ایرانی و خارجی از سوریه خارج شوند نقطه مهمی است که نشان می دهد ملت عزیز و امنیت پرور روسیه هم نقش مهمی در خصوص خنثی سازی شرارت بزرگ جمهوری اسلامی ایران می تواند داشته باشد و پس همه باهم با یک دست این حاکمیت تروریستی اسلامی ایران را تارومار کنیم و بگذاریم شکوفه های صلح و همبستگی جهانی در ایران هم شکل بگیرد .

Comments are closed.