صدراعظم آلمان: دستیابی به توافق با ایران در آینده نزدیک غیر ممکن است.نخست وزیر اسرائیل:از مذاکره با رژیم ایران عبور کنید 

اولاف شولتس، صدراعظم آلمان در دیدار با یائیر لاپید، نخست وزیر اسرائیل، اعلام کرد که «کشورش با اسرائیل در خصوص اینکه ایران نباید مجهز به سلاح هسته ای شود»، هم نظر است.

وی در این دیدار گفت که «جواب ایران به پیشنهاد اتحادیه اروپا در خصوص احیای برجام» مثبت نبوده است.

یاییر لاپید در این دیدار گفت که اسرائیل و آلمان قرارداد همکاری استراتژیک دارند و یک بخش از این همکاری ها مقابله و جلوگیری از اتمی شدن رژیم ایران است.

لاپید گفت که وقت آن رسیده که از مذاکرات برجام عبور کرد چرا که این مذاکرات به هدف آنها برای جلوگیری از دستیابی رژیم ایران به بمب اتم نمی رسد.

نخست وزیر اسرائیل در ادامه گفت که رسیدن به توافق و دادن پول و امتیاز به رژیم اسلامی موجب بی ثباتی و تنش در خاورمیانه خواهد شد و بازگشت به برجام یک اشتباه بزرگ است.

لاپید گفت که دستیابی رژیم ایران به بمب هسته ای یک رقابت تسلیحاتی در منطقه را بدنبال خواهد داشت و در راستای جلوگیری از این اتفاق یک سری از اطلاعات مهم درباره برنامه اتمی رژیم ایران را در اختیار صدراعظم آلمان قرار داده ایم.

صدراعظم آلمان نیز از پاسخ رژیم اسلامی به طرح پیشنهادی اروپا ابراز ناخرسندی کرد و گفت که دستیابی به توافق با ایران در آینده نزدیک غیرممکن است.