صدراعظم آلمان دستیار بلندپایه خود را به اورشلیم فرستاده تا درباره ایران و خاورمیانه با اسرائیل گفتگو کند

خانم آنه گرت کرامپ – کارن باوئر، دبیرکل حزب دموکرات مسیحی

دبیرکل حزب دموکرات مسیحی آلمان اعلام کرد که از جانب خانم آنگلا مرکل مامور شده رهسپار اورشلیم گردد تا دوستی و همکاری با اسرائیل را دوباره برای سران این کشور بازگو کند. او گفت که رفتارهای حکومت ایران در منطقه، یکی از مهمترین موضوع های مورد بحث خواهد بود.

خانم آنه گرت کرامپ – کارن باوئر، دبیرکل حزب دموکرات مسیحی با اعلام این خبر گفت که از دیدگاه حزب او تامین امنیت اسرائیل یکی از هدف های مهم دولت آلمان می باشد. از هنگام پایان جنگ جهانی دوم، که در آن شش میلیون نفر یهودی به قتل رسیدند، دولت هایی که در آلمان به روی کار آمده اند، همیشه گفته اند که پاسداری از امنیت اسرائیل، یکی از هدف های کلیدی آن ها در سیاست خارجی می باشد.

قرار است خانم کرامپ کارِن باوئر ، که شب گذشته به اسرائیل آمده، امروز (دوشنبه) به دیدار با پرزیدنت روبی ریولین رئیس جمهوری اسرائیل برود و سپس با بنیامین نتانیاهو گفتگو کند. در این دیدار مسائل امنیتی منطقه و اوضاع سوریه و تعرض های فلسطینی علیه اسرائیل مورد بحث قرار خواهد گرفت که نقش رژیم ایران در تنش منطقه ای، یکی از مهمترین موضوع های مورد بحث خواهد بود.

دبیرکل حزب محافظه کار دموکرات مسیحی، به خبرنگاران اسرائیلی گفت که کشورش یک مسؤولیت تاریخی در برابر اسرائیل و یهودیان دارد و خود را نسبت به تامین امنیت اسرائیل متعهد می داند. او گفت: «این مسیری است که آلمان در آینده نیز همچنان در آن گام برخواهد داشت».

دولت های آلمان از هنگام برپایی دوبارۀ کشور اسرائیل در هفتاد و یک سال پیش، همیشه برای تقویت این کشور به کمک های عملی دست زده اند. یکی از این اقدامات، پرداخت چند میلیارد دلار خسارت به دولت اسرائیل به هدف جبران بخشی از جنایات آلمان نازی علیه یهودیان و مصادره اموال آنان بوده است. آلمان همچنین با فروش شش فروند زیردریایی های بسیار پیشرفته به اسرائیل موافقت کرد و حتی یک فروند زیردرایی را به رایگان در اختیار اسرائیل گذاشت.

با این همه، دولت آلمان همیشه به روابط بازرگانی دوستانه با حکومت اسلامی ایران ادامه داده و بازرگانان و مقامات رسمی آلمان مرتبا به تهران سفر کرده اند. آلمان در حال حاضر یکی از سه کشور اروپایی برپا کننده اینس تکس به هدف ادامه بازرگانی با حکومت ایران، و دور زدن تحریم های آمریکایی می باشد.

یک دیدگاه

  1. ملت بزرگ یهود ، اسرائیلیان به هوش باشند . هنوز هم در اروپا رفتارهای آنتی سمیتیزم یا یهودستیزانه وجود دارد . چگونه میشود یک تاریخ ۱۸۰۰ ساله ی آنتی سمیتیزم را با ۸۰ سال شاید هم کمتر فراموش کرد . تاریخ یهودستیز دنیا را فراموش نکنیم . این را همیشه در تمام جلسات و مجامع عنوان کردم . اگر دنیا و اروپاییان با ما دوستانه برخورد میکنند به خاطر قدرت ماست چه از لحاظ میلیتاریسمی و چه از لحاظ اکونومی ، به هوش باشیم که هر لحظه ای که ضعیف در یک نقطه عمل کنیم همین لیبرالیسم‌های متمدن دوباره بر علیه ما شروع به نفرت پراکنی میکنند . ( نئو هاگانا ایران )

Comments are closed.