صدراعظم اتریش از توصیه های نخست وزیر اسرائیل در مورد کورونا و نجات جان شهروندان سپاسگزاری کرد

صدر اعظم اتریش در مصاحبه با یک خبرنگار اسرائیلی گفت که او از نخست وزیر اسرائیل بسیار سپاسگزار است، زیرا در یک مکالمه تلفنی که دو هفته پیش داشتند، به او توصیه کرده بود که مسئله کورونا را جدی بگیرد و پیش از آن که این ویروس در اتریش گسترده شود، به اقدامات احتیاطی و کاهش رفت و آمدها و تماس های روزانه دست بزند. اتریش در حال حاضر، در میان کشورهای غرب اروپا دارای قربانیان و مبتلایان بسیار کمتری می باشد.

اسرائیل از جمله کشورهایی بود که از نخستین مرحله، بحران کورونا را جدی گرفت و به یک رشته اقدامات احتیاطی دست زد که اکنون در اکثر کشورهای دیگر جهان نیز رواج یافته و برقرار شده است.

سیاستین کورتس صدراعظم اتریش در این مصاحبه گفت که با اجرای توصیه های نتانیاهو، کشورش نخستین کشور اروپایی بود که مرزهای خود را به روی رفت و آمد بیگانگان بست و به رشته اقدامات احتیاطی دیگری دست زد که از سرعت گسترش کورونا در کشورش کاست و اتریش به طور نسبی، اکنون دارای کمترین شمار قربانیان و مبتلایان در مقایسه به کشورهای دیگر اروپای غربی می باشد.

صدراعظم اتریش به گزارشگر تلویزیون ملی اسرائیل گفت: در همان زمان که رهبران بسیاری از کشورهای اروپای غربی بر این باور بودند که کورونا چیزی خطرناک تر از آنفلوآنزا سال گذشته نیست، او به توصیه اسرائیل مرزهای کشورش را بست و ورود بیگانگان را ممنوع ساخت. این امر موجب شگفتی و اعتراض برخی کشورهای اروپایی گردید، ولی او از توصیه اسرائیل پیروی کرد و برخی از هموطنان خود را از مرگ و یا ابتلا به ویروس نجات داد.

در میان کشورهای غرب اروپا، ایتالیا همچنان با داشتن بزرگترین شمار قربانیان و مبتلایان، در ردیف اول قرار دارد  و تلاش های گسترده و قرنطینه کامل هنوز نتوانسته است به طور کامل موثر افتد. اسپانیا نیز با همین مشکل خطرناک روبرو می باشد.

در اسرائیل، هنگامی که ورود شهروندان چنین به این کشور ممنوع گردید، و هرکس که از چین دیدن کرده بود، مورد معاینه قرار گرفت، سفیر چین در اسرائیل به این تصمیم اعتراض کرد.

در ایران نیز سپاه پاسداران به هواپیمایی ماهان دستور داد پروازهای خود به چین را قطع نکند و آمد و شد طلبه اهل چین به شهر قم نیز بدون مانع ادامه یافت