صدها هزار دلار جایزه برای تشویق مردم به واکسن زدن، در ایالت لوئیزیانای آمریکا

در حالی‌که در ایران مصیبت زده، به خاطر بی کفایتی و فاسد بودن رژیم، واکسن به سختی پیدا می‌شود و مردم به امید واکسبنه شدن، رنج سفر را به جان می‌خرند و با تقبل هزینه زیاد، راهی کشورهایی مانند ارمنستان می شوند تا شاید بتوانند یک واکسن چینی یا روسی پیدا کنند، در ایالت‌های آمریکا، برای تشویق مردم به زدن واکسن‌های فایزر و مدرنا، جایزه‌های کلان قرعه کشی می‌شود. ایالت لوئیزیانا که با افزایش چشمگیر ابتلا به کرونا روبروست، برای تشویق مردم به واکسن زدن، دو میلیون و ۳۰۰ هزار دلار جایزه‌ در نظر گرفته است که به قید قرعه میان واکسن زده‌ها تقسیم می‌گردد و همین امر، موجب شده است در هفته های اخیر، تعداد کسانی که واکسن زده‌اند، افزایش یابد. این جایزه‌ها هم به صورت نقدی و هم به صورت بورسیه‌های تحصیلی در نظر گرفته شده‌اند.

تازه‌ترین برندگان این هدیه دو میلیون و ۳۰۰ هزار دلاری، جمعه گذشته (یک هفته پیش) اعلام شد. یک جوان ۳۲ ساله برنده جایزه نقدی بکصدهزار دلاری شد و یک نوجوان ۱۳ ساله از نیواورلئان، ۱۰۰،۰۰۰ دلار جایزه بورس تحصیلی دریافت کرد.

و  در نهایت یک جایزه بزرگ یک میلیون دلاری نیز در راه است که امروز جمعه سیزدهم اوت، قرعه کشی  می‌شود. در کنار این جایزه بزرگ، پنج بورس تحصیلی صدهزار دلاری نیز قرعه کشی خواهد شد.