صدور حکم اعدام در ملاعام برای متهم به قتل امام جمعه کازرون

حمیدرضا درخشنده متهم به قتل محمد خرسند امام جمعه کازرون

در  پایان محاکمه حمیدرضا درخشنده به اتهام قتل محمد خرسند امام جمعه کازرون، رئیس کل دادگستری استان فارس، گفت: «قاتل طبق رای شعبه اول دادگاه کیفری یک استان فارس به قصاص محکوم شد و با توجه به ابلاغ رای به صورت حضوری در دادگاه، در صورت اعتراض متهم پرونده ظرف مدت قانونی ۲۰ روزه به دیوان عالی کشور ارسال خواهد شد و در صورت تایید این مرجع عالی رتبه قضائی و استیذان ریاست قوه قضائیه حکم به مرحله اجرا گذاشته خواهد شد».

حمیدرضا درخشنده  در جلسه دادگاه گفته بود:  اتهام وارده را می پذیرم و اقرار می کنم پشیمان هستم و اشتباه کردم البته   پیش از این نیز قصد ارتکاب چنین کاری را داشتم اما در لحظه آخر منصرف شدم تا اینکه در شب حادثه زمینه را برای اجرای قصد خود فراهم دیدم واو را کشتم .

محمد خرسند، امام جمعه کازرون و عضو شورای مرکزی «موتلفه اسلامی»، در نخستین ساعات بامداد حدود دو ماه پیش  مقابل منزل خود در کازرون هدف ضربات چاقو قرار گرفت و پس از انتقال به بیمارستان مرد.

حمیدرضا درخشنده ،قاتل امام جمعه کازرون فردی مذهبی بوده که به فعالیت‌های فرهنگی و عکاسی در کازرون مشغول بوده است  و حتی به سفارش نیروی انتظامی این شهر فیلم مستندی درباره یکی از فرماندهان کشته شده نیروی انتظامی نیز ساخته‌است.

وی عضو (فرقه‌های دینی بوده که حکومت آنها را انحراف از اسلام می داند او  خود را همیشه به عنوان یکی از یاران امام زمان می دانسته و با لباسی سبز رنگ و سوار بر اسب در سطح شهر تردد می کرده است .

در محتوای منتشر شده از محاکمه حمیدرضا درخشنده  متهم به قتل امام جمعه کازرون در جلسه دادگاه به انگیزه این اقدام خود اشاره نکرده و تنها از این اقدام «ابراز پشیمانی» کرده است

دادگاه این پرونده را با سرعتی کم‌سابقه  در دستگاه قضائی حکومت ایران دیروز (چهارشنبه)  یعنی نزدیک به یک ماه بعد از وقوع قتل برگزار و حمیدرضا درخشنده به اتهام ارتکاب قتل محمد خرسند به اعدام در ملاعام محکوم کرده است .