صندوق بین المللی پول در گزارش دوباره: آینده تاریکی در انتظار اقتصاد رژیم در ایران است

صندوق بین‌المللی پول ،در نگاهی عمیق تر به وضعیت اقتصادی ایران، با توجه به تشدید تحریم ها از سوی ایالات متحده،  در گزارشی تازه ای نوشت: روزهای بدتری در انتظار وضعیت اقتصادی ایران از جمله در زمینه رشد اقتصادی، تورم و اشتغال است.

صندوق بین‌المللی پول رد ادامه نوشته است :  رشد اقتصادی ایران در سال ۲۰۱۹ را که کمی بیش از ۲ ماه تا پایان آن باقی مانده است، منفی ۹.۴۵ درصد است.این بدان معناست که اقتصاد ایران تا پایان سال جاری میلادی نه و نیم درصد کوچکتر می‌شود که ضعیف‌ترین عملکرد اقتصادی ایران از زمان جنگ ایران و عراق تا کنون است.

صندوق بین‌المللی پول پیشتر که   نرخ رشد اقتصادی ایران در سال ۲۰۱۹ ،را   منفی ۶ درصد پیش‌بینی کرده بود. نوشته است : نرخ تورم ایران در سال جاری  برابر با ۳۵.۶۷ درصد برآورد شده است.که این رقم تورم ایران نسبت به سال گذشته میلادی، ۳۰.۴۸ درصد اعلام شده است.

صندوق بین‌المللی پول در گزارش خود افزوده است: رتبه ایران در سال  جاری در جایگاه پنجم پرتورم‌ترین کشورها در جهان قرار دارد و اقتصاد کلان ایران در حال از سر گذراندن دشواری‌های بسیار شدیدی است و در سال ٢٠٢٠ نیز اقتصاد این کشور رشدی نخواهد داشت.

حسن روحانی  گفته بود که از “توفان تحریم‌ها عبور کردیم” و از اردیبهشت سال ۹۸ شاخص‌های ما “درست‎تر” شده است.

2 دیدگاه‌

  1. امریکا باید تحریم های اقتصادی را زیاد کند چون ما خواهان سوزاندن ریشه اخوندها هستیم چرا که از پول دزدی نفت تغذیه میکنند.

  2. چهل سال است که هر چه که داشتیم در رژیم اخوندی از بین برده اند. مرگ بر احوندها و مزدوران خاعنشان.

    نه به صندوقهای رای گیری اخوندی.

Comments are closed.