صنعت خودروسازی در خود ایران شکست خورد و حالا آن را به ترکیه منتقل می سازند

فرشاد مقیمی، مدیر عامل ایران‌ خودرو گفت : شرکت‌های ایرانی به دلیل تحریم‌های اعمال شده سرمایه‌های خود را به ترکیه انتقال می‌دهند. این کارخانه در استان وان ترکیه تاسیس خواهد شد .

حکومت ایران در حالی این ادعا را مطرح می کند که ترکیه در حال حاضر در صنعت خودروسازی  بسیار پیشرفته تر از حکومت ایران است و چند نوع خودرو کره ای ژاپنی و سایر کشورهای اروپایی را تولید می کند . مزد کارگر در ترکیه بسیار بالاتر از ایران است و در نتیجه نه کیفیت خودروهای ایرانی و نه بهای تمام شده آن می تواند قابل رقابت با خودروهای ساخت ترکیه و یا کشورهای دیگر شود .

خبرگزاری آناتولی ترکیه در گزارشی نوشت : سرمایه‌گذاران ایرانی به دلیل تحریم‌های اعمال شده علیه ایران سرمایه‌های خود را به ترکیه انتقال می‌دهند و در این راستا گروه صنعتی ایران خودرو که از بزرگترین تولیدکنندگان اتومبیل در خاورمیانه به شمار می‌رود، در تلاش راه‌اندازی کارخانه در شهر وان ترکیه است.

ترکیه این برنامه را در حالی مطرح می کند که صنعت خودرو سازی در ایران با مشکلات بزرگی روبروست. وبا توجه به  تحریم های امریکایی علیه ایران اینگونه همکاری صنعتی و اقتصادی ، ترکیه را دچار مشکلات گسترده می کند .

کارخانه ایران خودرو پیشتر نیز توانست  در بازارهای آسیای مرکزی و برخی دیگر از کشورها حضور پیدا کند. این  شرکت، در ۲۴ کشور از جمله ترکمنستان، آذربایجان و بلاروس نمایندگی داشته است، اما با مشکلاتی که در مدیریت و تولید پیدا کرده کیفیت تولیدات آن به شدت کاهش یافته و حضور آن در خارج از ایران محدود‌تر شده است.

یک دیدگاه

  1. اخوندها دستور این کار را به عنوان پاداش به ترکیه داده اند چون ترکیه خرید گاز از ایران را از ترس تحریم امریکا قصع کرده. واقعا که چه رژیم بی وطنی را در کشورمان نگاه داشته ایم. افرین به تمام ایرانیهای بی تفاوت و خاعن.

Comments are closed.