ضد و نقیض گویی وزارت بهداشت ایران درباره ابعاد مبتلایان به کورونا و قربانیان آن، ادامه دارد

وزارت بهداشت حکومت ایران، در همان حال که ادعا کرد کورونا در حال مهار شدن است، اعلام داشت که شمار مبتلایان و قربانیان کورونا هر لحظه بیشتر می شود.

وزارت بهداشت در تازه ترین آماری که انتشار داد، اعلام داشت که شمار مبتلایان و جان باختگان  به کورونا در ۲۴ ساعت گذشته بالا رفته است .استان های خوزستان، سیستان و بلوچستان  و لرستان در وضعیت قرمزند.

طبق آخرین آمار وزارت بهداشت حکومت ایران از روز گذشته تاکنون،تنها  ۶۹ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ و آمار جان باختگان این بیماری به ۷۰۵۷ تن رسیده است.  کیانوش جهانپور خبرداد:  آمار مبتلایان جدید نیز به ۲۲۹۴تن رسیده است. وی همچنین تاکید کرده  که استان های خوزستان، خراسان شمالی، سیستان و بلوچستان و لرستان همچنان بحرانی هستند.

محمدرضا نیکبخت، رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان، نیز در تایید ابتلای ۳۰۰ نفر از کادر درمان این استان به کورونا گفت:این افراد شامل پرستار، پزشک، رادیولوژیست، ماما، نیروهای اورژانس، کادر پشتیبانی، نیروهای اداری دانشگاه و نیروی خدماتی هستند که در جریان مقابله با کرونا در این استان به آن مبتلا شده‌اند.

وی افزود:  در حال حاضر هیچ نقطه‌ای از استان لرستان وضعیت سفید کرونا ندارد و تمامی شهرها در شرایط قرمز یا زرد هستند.

همچنین خبرگزاری ایرنا در استان فارس نیز خبر داد که آمار رسمی مبتلایان در این استان بالا رفته و  بار دیگر سه رقمی شد.

در این گزارش آمده است که  آمارهای ابتلا به کورونا در روزهای اخیر حتی در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر استان فارس نیز افزایش یافته است.

مقام‌های محلی استان سیستان و بلوچستان نیز از روند تصاعدی شیوع کرونا در این استان خبر دادند و  وزارت بهداشت ایران نیز این استان را در “وضعیت هشدار”  اعلام کرد.

همزمان علیم یارمحمدی، نماینده زاهدان در مجلس می‌گوید بیش از ۷۴ درصد مردم زیر خط امنیت غذایی هستند و مجبورند برای کار به بیرون از خانه بروند.

وی افزود:  شمار زیادی از ساکنان این استان کارگرانی هستند که مشمول هیچ طرح معیشتی دولت نمی‌شوند و مجبورند “کارگری کنند تا بتوانند برای خانواده خود غذا تهیه کنند».

محمد هاشمی شهری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، نیز در این باره  گفت: موارد مثبت در چند روز اخیر “افزایش بی‌سابقه” یافته و در برخی از روزها روزانه ۲۰ تا ۴۰ نفر به آمار مبتلایان افزوده می‌شود.

ستاد ملی مبارزه با کرونا تا هفته پیش وضعیت اکثر شهرهای استان سیستان و بلوچستان را “سفید” اعلام کرده بود و مدارس این استان نیز جزو مدارسی بود که از روز شنبه به مدت یک ماه بازگشایی شد.