طالبان خیلی زود، ماهیت تغییرناپذیر خود را نشان دادند؛ شلیک به معترضان در جلال‌آباد؛ سه تن کشته وده‌ها تن زخمی شدند

شاهدان عینی گفته‌اند که دست کم سه تن در اعتراضات ضد طالبان در شهر جلال آباد افغانستان، در ۱۵۰ کیلومتری (۹۰ مایلی) شرق پایتخت، در روز چهارشنبه (۲۷ مرداد) کشته شدند.

دو شاهد و یک مقام سابق پلیس افغانستان خبر داده‌اند که تروریست‌های طالبان، به سوی ساکنان محلی در جلال آباد که تلاش می‌کردند پرچم ملی افغانستان را در میدانی در این شهر نصب کنند، تیراندازی کردند. در این تیراندازی، سه تن کشته و ده‌ها تن زخمی شدند.

تیزاندازی به سوی تظاهرات مسالمت آمیز مردم غیر نظامی در جلال آباد، خیلی زودهنگام و در کمتر از ۲۴ ساعت، ماهیت این گروه تروریستی را که چیزی شبیه به ماهیت جمهوری اسلامی است، برملا ساخت و دروغ‌های آنان را آشکار کرد. در کمتر از ۲۴ ساعت پیش از به رگبار بستن تظاهرات در جلال آباد و کشتن دست‌کم سه شهروند بی‌گناه، تروریست‌های طالبان، در یک کنفرانس مطبوعاتی ادعا کرده بودند که به دنیال صلح و دوستی با مردم افغانستان هستند و امنیت همه را تضمین خواهند کرد و به هیچ شهروندی آسب نخواهند رساند.

در حالی که تروریست‌های اسلامگرای طالبان که فرهنگ و اندیشه‌اشان منعلق به عصر حاضر نیست، برای تحکیم قدرت نامشروع خود در افعانستان می‌کوشد و  همزمان کشورهای غربی، سراسیمه تخلیه نیروهای خود از فرودگاه فلج شده و آشفته کابل را افزایش داده‌اند، هزاران تن از مردم آن کشور با ترس از بازگشت به قوانین عصر حجری طالبان، که یادآور خاطرات تلخ دوران سلطه تروریست‌های طالبان بر آن کشور محنت زده در گذشته می‌باشد، در بیم و دلهره وصف ناشدنی، در انتظار سرنوشت تلخ خویش نشسته‌اند.

شاهدان در کابل گفتند که اعضای مسلح گروه تروریستی طالبان، از ورود شهروندان به داخل فرودگاه، حتی  کسانی که مدارک لازم برای سفر را دارند، جلوگیری می‌کنند.

یکی از افرادی که قصد رسیدن به فرودگاه کابل را داشت، گفت: “این یک فاجعه کامل است. طالبان تیر هوایی شلیک  می‌کردند، مردم را هل می دادند و با اسلحه آنها را می زدند.”

یک مقام تروریست‌های اسلامگرای طالبان تایید کرد که فرماندهان و اعضای این گروه تروریستی، برای متفرق کردن جمعیت در خارج از فرودگاه کابل تیر هوایی شلیک کرده‌اند، اما ادعا کرد که “قصد ندارند به کسی آسیب بزنند”.

تظاهرات روز چهارشنبه جلال آباد نشان داد که طالبان زودتر از آنچه خود تصور می کردند با مقاومت مردمی روبرو خواهند شد و مشروعیتی در میان مردم افعانستان نخواهند داشت.

تظاهرات جلال آباد ممکن است به سایر شهرهای افغانستان نیز سرایت کند و حتی تبدیل به مبارزه مسلحانه علیه این گروه خشونت گرا و بی‌رحم شود.

در تظاهراتی مشابه جلال آباد، تظاهرکنندگان در شهر خوست، مرکز ولایت (استان) خوست، موفق شدند با وجود شلیک طالبان وحمله به آنها، پرچم ملی افغانستان را برافراشته کنند.

در حال حاضر تنها پاکستان، چین و رژیم ایران، از روی کار آمدن طالبان آشکارا ابراز خوشحالی کرده‌اند.

در فیلمی که در توئیتر منتشر شده، گفته می شود که اسلامگراهای تروریست طالبان، “روزنامه‌نگاران را به دلیل همکاری با قدرت‌های خارجی جلال آباد مجازات کردند. البته روزنامه نگاران زن مورد وحشیانه‌ترین مجازات‌ها قرار گرفتند.”