«ظاهرا خطر جنگ بین ایران و اسرائیل ضعیف است، ولی یک جرقه بشکه باروت را منفجر می کند». دیدگاه آقای بابک اسحاقی

آیا با توجه به احتمال بسیار جدی شکست مذاکرات برجامی در وین، بین اسرائیل و ایران بوی جنگ می آید؟ این پرسشی است که با آقای بابک اسحاقی، گزارشگر ارشد شبکه تلویزیونی “ایران اینترنشنال” در میان گذاشته شد.

او گفت که تحلیلگران اسرائیلی بر این گمان هستند که اوضاع روز به روز دشوارتر می شود و با آن که هیچ یک از جوانب بازی مایل به بروز جنگ نیست، ممکن است یک حادثه پیش بینی نشده، همانند جرقه ای باشد که به بشکه باروت اصابت می کند.

آقای بابک اسحاقی از قول تحلیلگران اسرائیلی گفت که هم اکنون عملا جنگ بین ایران و اسرائیل در جریان است، منتها یک جنگ آشکار نیست، بلکه جنگی ظاهرا نامرئی است که در زمین و دریا و هوا جریان دارد.

در گزارش ها آمده بود که اسرائیل برای دومین بار بندر لاذقیه در سوریه را که بزرگترین بندر آن کشور است، هدف قرار داده و کانتینرهای متعلق به رژیم ایران را که شامل اسلحه و مهمات برای حزب الله لبنان بوده نابود کرده است و اکنون باید پرسید که آیا رژیم ایران به یک اقدام تلافی جویانه دست خواهد زد؟ در چنین موردی، ممکن است آتش جنگ شعله ور گردد، ولی احتمال واکنش جنگی ایرانی علیه اسرائیل، هنوز ضعیف است.

آقای بابک اسحاقی در این مصاحبه به پرسش های دیگری، از دیدگاه کارشناسان و مفسران اسرائیلی نیز پاسخ گفت.