ظریف، آمریکا را “تروریست پزشکی” می خواند، ولی محسن رضایی، عملکرد دولت روحانی را ضعیف توصیف می کند 

سامانه خبری تابناک، وابسته به سپاهی محسن رضایی، عملکرد دولت حسن روحانی را در مبارزه با ویروس کرونا، بسیار ضعیف توصیف کرد و در این زمینه نوشت: «شما  جز”توصیه” چه تدبیری برای پیشگیری از پیک بزرگ شیوع کرونا درروزهای اینده در چنته دارید؟!»

تابناک نوشت: در آستانه عید نوروز و به رغم آنکه ویروس کرونا به کابوس جهانیان تبدیل شده، اوضاع در کشورمان به گونه‌ای پیش می‌رود که پیش بینی ابتلای جمع بزرگی از ایرانیان به کووید ۱۹ در ابتدای سال ۹۹، نیاز به هیچ دانش آماری یا پزشکی ندارد!

تابناک در ادامه به ظرفیت بیمارستان های کشور اشاره کرده و نوشته:  به عنوان مثال، اگر مجموعه بیمارستان‌های یک شهر روی هم هزار تخت داشته باشند و شمار مبتلایان به کووید ۱۹ در آن شهر به ۱۱۰۰ تن برسد، صد تن در مراکز درمانی پذیرش و بستری نمی‌شوند و می‌توانند ابتلای جمع بزرگی را موجب شده و به افزایش چشمگیر مرگ و میر دامن بزنند. دورنمای تاریکی که برای پرهیز از نیل به آن چیزی فراتر از توصیه به مردم برای پرهیز از سفر و ماندن در خانه لازم است؛ تدبیری که باید از ستاد ملی مبارزه با کرونا بپرسیم آیا در چنته دارد یا به مانند برخی از مردم، ماجرا را جدی نگرفته است؟!

به گزارش تابناک  در شرایطی که آمار‌های سازمان بهداشت جهانی حکایت از رسیدن ویروس جدید کرونا به بیش از ۱۰۰ کشور جهان دارد ، شواهد و قرائن در کشورمان حکایت از بی توجهی شدید به این خطر رو به گسترش دارد. قصوری فراگیر که هم در عملکرد مسئولان دولت دیده می‌شود و هم در اقشار مختلف جامعه.

این در حالی که خبرها  نشان می‌دهد که حکایت از افزایش حجم ترافیک در مسیر‌های منتهی به استان‌های شمالی ایران  ادامه دارد. ترددی عجیب و دور از انتظار میان یکی از کانون‌های بزرگ شیوع ویروس کرونا در کشور یعنی تهران و استان‌های گیلان و مازندران که دو کانون بزرگ دیگر شیوع این ویروس در ایران هستند و وضعیتشان بحرانی‌ست.

تابناک در این باره نوشت: وضعیت به قدری عجیب است که “شکستن انسداد مسیر و ممنوعیت سفر به استان‌های شمالی در پی هجوم مسافران به ماموران راهداری” و “تلاش چشمگیر برخی اهالی شهر‌های شمالی برای انسداد مسیر‌های ورودی به شهرهایشان”، حکم اخبار گذاریی را دارند که نه زنگ خطری را به صدا در می‌آورند و نه واکنشی را موجب می‌شوند. گویی همه چیز عادی است و شاهد اتفاقاتی روزمره هستیم!

سعید نمکی  وزیر بهداشت، پیشتر تاکید کرده بود که هفته‌ای سخت پیش رویمان قرار دارد که برای عبور سالم از آن، می‌بایست به قرنطینه خانگی تن در داد چراکه امن‌ترین جا در برابر ویروس، خانه است. توصیه‌ای که تقریبا از زبان همه مسئولان در این روز‌ها شنیده می‌شود، اما دولت روحانی هنوز ادارات و کارخانه ها را همچنان تعطیل نکرده است  و برخی نیز گوششان بدهکارش نیست و این را نه با تردد در سطح شهرها، که با بستن بار سفر و زدن به دل جاده نشان می‌دهند.