ظریف:در برابر تشدید تحریم ها،یکی از گزینه های ما خروج از “ان پی تی” است،ما در زمینه دور زدن تحریم ها دکترا داریم

ظریف:در برابر تشدید تحریم ها،یکی از گزینه های ما خروج از “ان پی تی” است،ما در زمینه دور زدن تحریم ها دکترا داریم

محمد جواد ظریف در گفتگو با خبرگزاری رویترز تهدید کرد که در صورت تشدید تحریم ها از سوی ایالات متحده حکومت اسلامی از پیمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای (NPT) خارج می شود.

ظریف در ادامه گفت:انتخاب‌های جمهوری اسلامی بسیار متعدد است و مقام های کشور در حال بررسی آنان هستند و خروج از پیمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای (NPT) یکی از این انتخاب‌ها است.

وی درباره اینکه ایران دکترای عبور از تحریم‌ها را دارد، عنوان کرد: عبور از تحریم‌ها دشواری‌هایی دارد، در این مسیر شاید هیچ کشوری به‌اندازه ایران به دلیل نیاز دارای تجربه نباشد.

جواد ظریف توضیح نداد که چرا باید مردم ایران همواره به خاطر رفتارهای آشوب طلبانه و تروریستی حکومت اسلامی  تحت تحریم ها و فشارهای اقتصادی قرار گیرند.

یکی از امیدهای حکومت اسلامی برای دور زدن تحریم های ایالات متحده اتحادیه اروپا است که با طرحی به نام ساز و کار مالی قصد دارند به یاری حکومت اسلامی بیایند و تحریم های آمریکا را دور بزنند.

گفتنی است این طرح تاکنون از سوی اروپا به نتیجه نرسیده است.

جواد ظریف که در نیویورک به سر می برد در گفتگویی که با شبکه فاکس نیوز داشت بار دیگر ایالات متحده و اسراییل و همچنین عربستان را متهم کرد که در پی جنگ افروززی با حکومت اسلامی و تغییر رژیم در ایران هستند.

جان بولتون نیز در گفتگویی که ساعاتی بعد از پخش مصاحبه ظریف با فاکس نیوز داشت سخنان او را مضحک و خنده دار توصیف کرد و گفت:ایرانی ها شایسته حکومت بهتری هستند.

ظریف در گفتگو با رویترز درباره مذاکره با آمریکا گفت:آمریکا قابل اعتماد نیست و راهی جز مقابله با تحریم ها برای ما نمانده است.

وی در ادامه گفت: مردم و دولت ایران می‌توانند با «کاهش وابستگی به نفت، افزایش میزان درآمد غیرنفتی، تولید داخلی و صادرات غیرنفتی» با تحریم‌های آمریکا مبارزه کنند.

ظریف توضیح نداد که با توجه به وابستگی شدید اقتصاد ایران و درآمد دولت به فروش نفت و اینکه تا چند روز دیگر هیچ کشور و کمپانی نفتی حق خرید نفت از حکومت اسلامی را نخواهد داشت و خزانه دولت خالی می باشد چگونه و بر چه اساسی این ادعا را مطرح می سازد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی نسبت به این مسئله هشدار داده است که برخی افراد به‌دنبال طراحی توطئه‌ای برای ایجاد یک حادثه هستند تا این مسئله را به یک بحران گسترده‌تر تبدیل کنند.

ظریف در حالی می گوید که ایالات متحده در پی به وجود آوردن حادثه ای برای ایجاد بحران و جنگ است که این فرماندهان سپاه پاسداران هستند که روزانه ایالات متحده و اسراییل را تهدید به جنگ و نابودی می کنند.

در روزهای گدشته بود که یکی از فرماندهان سپاه پاسداران گفت:ما هیچگاه اسراییل را به رسمیت نخواهیم شناخت و در پی نابودی اش هستیم و در ضمن به گفته این فرمانده سپاه گلوی آمریکا را نیز آنقدر می فشاریم تا خفه شود.

با این سخنان تحریک آمیز باید از آقای ظریف پرسید چه کسی در پی جنگ است شما و فرماندهان سپاهیتان و یا به گفته شما گروه “ب”؟!!!

5 دیدگاه‌

  1. ظریف جنایتکار درست می گوید، هیچکس به اندازه این تبهکاران در جرم و جنایت و خلاف تجربه ندارد. تعجب از آمریکای ترامپ است که این تبهکار را به نیویورک راه می دهد و اجازه می دهد افکار مسمومش را اشاعه دهد. تنها اسراییل است که به عمق جنایت این رژیم پی برده است.

  2. جمهوری اسلامی در بلوف و دروغگویی استاد تمام استادان است و فقط زمانی تسلیم می شود که مطمئن شود بزودی مورد تهاجم قرار می گیرد انموقع است که حسین را فراموش می کنند و می چسبند به صلح حسن

  3. اقای ظریف : رژیم پلید به اصطلاح اسلامی و رهبر سید علی خامنه ای وخمینی که دست نشانده شیطان وابلیس از آب درآمدند میباشید. وقتی که داخل ان پی تی بودید چه کاری کرده اید که از آن خارج شوید وبخواهید غلطهای بزرگتری را به انجام برسانید فعلاً که ماشین های تولیدی کارخانه های دولتی به سه تا چهار برابر اصل قیمت به مردم بدبخت فروخته میشود و تحریم اصلا چیزبدی نبوده برایتان. مفت مفت بخورید و راه را برای بزرگ دزد ایران رهبر عزیز بازبگذارید تا ثروت باد آورده اش را از دویست میلیارد دلار ناب آمریکا هم بیشتر کند. گویا سید علی خامنه ای با خانواده عازم بی برگشت به کرد ماه خواهند شد تا عکس خمینی را از نزدیک ببیند و عکس سلفی بیندازند.

  4. ضخیم خان عالم و آدم میشناسنت، دگه حیا کن، خالی بندی را رها کن، خاک بر سرت خودت می کی دکترای تقلب داری، فقط حیف واژه دکترا، تو و اربابت آخر لجن و‌دروغین، همین

Comments are closed.