پیام توهین آمیز دیگر ظریف: «نتانیاهو چکمه لیسی می کند که بایدن را به جنگ با ایران بکشاند»

پیام شادباش نخست وزیر اسرائیل به پرزیدنت جو بایدن و ابراز امیدواری به ادامه همکاری های دو کشور علیه زیاده خواهی های رژیم ایران، وزیر خارجه حکومت اسلامی را به خشم آورد و او در یک پیام توییتری نوشت که اسرائیل قصد دارد دولت بایدن را به دام اندازد و رئیس جمهوری جدید ایالات متحده باید این موضوع را در نظر داشته باشد.

بنیامین نتانیاهو روز چهارشنبه (پریروز) لحظاتی پس از آن که پرزیدنت جو بایدن سوگند وفاداری اَدا کرد و در همان حالی که این آئین همچنان ادامه داشت، یک پیام تصویری انتشار داد که در آن به رئیس جمهوری جدید شادباش گفته و ابراز امیدواری کرده بود که همکاری آمریکا و اسرائیل برای پیشبرد صلح و امنیت در منطقه و مهار کردن زیاده خواهی های رژیم ایران همچنان ادامه یابد و حتی گسترده تر شود.

محمد جواد ظریف وزیر خارجه حکومت اسلامی، یک روز پس از انتشار این پیام، در حساب کاربری توییتر خود به پرزیدنت بایدن توصیه کرد که مبادا به دام اسرائیل بیفتد و به خصومت با حکومت اسلامی ایران ادامه دهد.

رژیم ایران می کوشد در محافل سیاسی جهان این تصور را القاء کند که اسرائیل می کوشد با بزرگنمایی خطرات امنیتی و نظامی ایران در منطقه، ایالات متحده را به جنگ علیه این کشور بکشاند.

ادعای ظریف در شرایطی مطرح می شود که رژیم ایران به برنامه های موشکی و اتمی خود با شتاب بیشتری ادامه می دهد و مرتبا رزمایش های موشکی، پهپادی، زمینی و دریایی برگزار می کند و علی خامنه ای صریحا در توییتر خود می نویسد که قصد دارد پرزیدنت ترامپ و همه آنهایی را که در هلاکت قاسم سلیمانی دست داشته اند ترور کند.

محمد جواد ظریف در پیام خود ادعا کرد که انفجارهای خونین روز گذشته (پنجشنبه) در بغداد، بغداد و پیام نتانیاهو به بایدن، همگی حلقه های یک توطئه واحد هستند و آن کشاندن ایالات متحده به دام درگیری با جمهوری اسلامی ایران می باشد.

ظریف که در واکنش های خود، بارها قواعد دیپلماسی را کنار گذاشته و زبان توهین و تحقیر را در پیش گرفته، نخست وزیر اسرائیل را به “چکمه لیسی” متهم ساخت و ادعا کرد که چکمه کهنه رفته، و اکنون نتانیاهو به لیسیدن چکمه جدید روی آورده است.

ظریف ادعا کرد که همه این توطئه ها به هدف آن است که حکومت اسلامی ایران را در تیررس عملیات نظامی آمریکا قرار دهند.

این ادعای وزیر خارجه حکومت ایران در حالی مطرح می شود که فرماندهان سپاه پاسداران، پس از هلاکت قاسم سلیمانی، بارها تهدید کردند که سربازان آمریکایی را با خفت و خواری از عراق بیرون خواهند راند.

منابع خبری در تهران ارزیابی کردند که لحن توهین آمیز ظریف که روز به روز شدیدتر می شود، از جمله نتیجه فشارهای گروه تندروی رژیم است که در مباحثات این هفته مجلس نیز در دو مورد به توبیخ “سازشکاری” ظریف در روابط خارجی پرداختند و به او “کارت زرد” نشان دادند.