ظریف اتهامات ایالات متحده را در مورد مسؤولیت رژیم در بمباران نفت عربستان تکذیب می کند

محمد جواد ظریف وزیر خارجه رژیم ایران در پیام توییتری خود نوشت: پذیرفتن پیشنهاد ایران که پنج ماه پیش ارائه شد، به جنگ یمن پایان می دهد و باعث آغاز مذاکرات احتمالی برای رسیدن به صلح خواهد شد

محمد جواد ظریف، وزیر خارجه رژیم ایران، همه اتهامات در مورد دست داشتن رژیم در بمباران یکی از مهمترین مراکش نفتی عربستان را نادرست خواند و در همین فرصت خواستار گردید که دنیا طرح پیشنهادی حکومت ایران به هدف حل مشکل یمن را بپذیرد.

ظریف در رابطه  با سخنان روز گذشته وزیر خارجه امریکا در مورد نقش داشتن رژیم ایران در حمله به پالایشگاه‌های نفت عربستان سعودی، در توئیتی نوشت  : “آمریکایی ها سیاستی به نام فشار حداکثری را علیه ایران در پیش گرفتند که به دلیل ناکامی ها به سمت دروغ حداکثری گرایش پیدا کرده است.”

ظریف در ادامه نوشته که  “آمریکا و مشتریان تسلیحاتی‌اش با این توهم که برتری تسلیحاتی به پیروزی در جنگ منجر می‌شود، گرفتار شده‌اند.” و با  “متهم کردن ایران به این فاجعه پایان نمی‌دهد؛ بلکه پیشنهاد ۱۵ آوریل ایران برای خاتمه جنگ و شروع مذاکرات شاید بتواند به درگیری خاتمه دهد.”

در همان حال که ایالات متحده ادعای حوثی های یمن را درمورد مسؤولیت آن ها در حمله به مراکز نفتی عربستان باور نمی کند، و حوثی ها را آلت دست رژیم ایران، برای انجام جنگ های نیابتی می داند، وزیر خارجه رژیم ایران فرصتی یافت دوباره بکوشد راه حل پیشنهادی خود در مورد آینده یمن را به کشورهای دیگر بقبولاند. هدف این طرح، بیرون راندن عربستان و امارات عربی متحده از یمن، و همزمان، تثبیت نفوذ رژیم ایران در آن سرزمین جنگ زده و نگون بخت می باشد.

محمد جواد ظریف وزیر خارجه رژیم ایران در پیام توییتری خود نوشت: پذیرفتن پیشنهاد ایران که پنج ماه پیش ارائه شد، به جنگ یمن پایان می دهد و باعث آغاز مذاکرات احتمالی برای رسیدن به صلح خواهد شد.

پیشنهاد ۱۵ آوریل که از سوی حکومت  ایران مطرح شده است در آن خواسته شده حوثی ها در دولت یمن دخالت داشته باشند و در تمامی تصمیم گیری های کشور در نظر گرفته شوند که این طرح با مخالفت کشورهای عربی و غربی مواجه شده است .

این ترفند را حکومت ایران درباره حزب الله  لبنان نیز بکار گرفت و اکنون حزب الله لبنان بخش جدایی ناپذیر ی از دولت لبنان را تشکیل می دهد و علنا می گوید که می خواهد بر حکومت آ ن کشور مسلط شود.

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، دیروز (یکشنبه)، ارزیابی کرد که رژیم ایران پشت «عملیات پهپادی مقاومت یمن علیه تاسیسات نفتی کشور سعودی بوده است».

عباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه حکومت ایران، نیز گفت : متهم کردن جمهوری اسلامی به حمله به دو تاسیسات نفتی متعلق به شرکت نفتی آرامکو در استان‌های بقیق و خریص، اظهارنظرهای کور و بی‌حاصل و غیرقابل‌درک و بی‌معنی است.

یک دیدگاه

  1. آخر چه احترامی به این ظریف درغگوی آخوند بی امامه باید گذاشت! هر گاه نام اینها را به زبان می آوریم یک اهریمن قبلش باید اضافه کنیم ! فقط نتانیاهو ایرانیان را خوشحال می کند و او است که خطر برای قوم یهود را می بیند! رژیم اهریمنی خمینی ملعون از همان اول متوجه عقب نشینی دنیا شد و کم کم عراق و قسمتی از سوریه و یمن را گرفت و نه تنها کوتاه نیامده بلکه در پی گرفتن کل عربستان بخاطر نفت و ثروت آن است چون دومین ثروت آنها ثروت بی مغزی میلیاردی انسانهاست که هر روزه به دور این پارچه سیاه خانه الله قاتل میگردند و میلیاردها دلار به جیب عربستان میریزند! باز هم دنیا کوتاه بیاید حتما بمب اتم خواهد داشت و بدون شک تمام خاورمیانه را خواهد گرفت و اسرائیل و امریکا میشوند عراق که جنگ برابر با ایران داشت! باید ملاهای با و بی امامه را نابود کرد!

Comments are closed.