ظریف ادعا می کند که اتهامات معاون رئیس جمهوری آمریکا در مورد یهود ستیزی رژیم ایران “مسخره” است

ظریف در حالی یهودستیزی رژیم ایران را تکذیب کرد و چنین اتهامی را “مسخره” نامید، که شخص علی خامنه ای بارها ادعا کرده که هولوکاست وجود نداشته و یهودیان دروغ می گویند

محمدجواد ظریف، که در سمت وزیر خارجه، نقش مدافع رژیم در صحنه بین المللی را به عهده گرفته، و ناچار است برای اجرای ماموریت خود، چپ و راست دروغ بگوید، نسبت به سخنان معاون رئیس جمهوری ایالات متحده، که گفته بود “حکومت ایران در یهودستیزی دست کمی از آلمان نازی ندارد” واکنش نشان داد و آن را دروغ نامید.

مایک پنس معاون رئیس جمهوری ایالات متحده، هفته پیش در حاشیه کنفرانس بین المللی ورشو، که علیه رژیم ایران در پایتخت لهستان برگزار شده بود، هنگام دیدار از اردوگاه مرگ آشویتس، به خبرنگاران گفت که رژیم ایران دست کمی از حکومت آلمان نازی ندارد.

این شدیدترین اظهارات علیه عملکرد رژیم ایران، به ویژه در صحنه بین المللی بود. آقای پنس گفت که “رژیم ایران می خواهد یک فاجعه تازه شبیه هولوکاست به وجود آورد.”

ولی محمد جواد ظریف در واکنش خود نسبت به این سخنان، در مصاحبه با نشریه آلمانی اشپیگل، آن را “مسخره و به هدف جوسازی” توصیف نمود و ادعا کرد که رژیم ایران هرگز یهودستیز نبوده و هولوکاست را تخطئه نکرده است.

بر خلاف دروغگویی‌های محمدجواد ظریف، خامنه ای در یک سخنرانی در جمع سران رژیم در تاریخ ۱۸ اسفندماه ۱۳۹۰، آشکارا هولوکاست را “افسانه” خواند:

وزیر خارجه حکومت ایران در حالی دوباره به دروغ پردازی روی می‌آورد، که رژیم ایران نه تنها وقوع هولوکاست را انکار می کند، بلکه هر سال یک مسابقه بین المللی کاریکاتور در تهران به راه می اندازد که هدف آن بی اعتبار کردن هولوکاست و هتک حرمت از شش میلیون یهودیانی است که در جنگ جهانی دوم به فرمان آلمان هیتلری قربانی شدند.

ظریف در حالی یهودستیزی رژیم ایران را تکذیب کرد و چنین اتهامی را “مسخره” نامید، که شخص علی خامنه‌ای بارها ادعا کرده که هولوکاست وجود نداشته و یهودیان دروغ می گویند.

محمود احمدی نژاد نیز در دوران ریاست جمهوری با به راه انداختن کارزاری ادعا کرد که وقوع هولوکاست دروغ بوده و هیتلر علیه یهودیان جنایتی مرتکب نشده است.

احمدی نژاد حتی نامه ای برای خانم آنگِلا مرکل صدراعظم آلمان فرستاده و به او توصیه کرده بود که جنایات نازی را انکار کند. خانم مرکل در طول سال های زمامداری خود، بارها از جنایات نازی ها علیه یهودیان ابراز شرم کرده و اعلام داشته که بیشترین تلاش خود را برای حفظ امنیت اسرائیل، که خانه پدری یهودیان جهان است، مبذول خواهد داشت.

حکومت اسلامی ایران، از چهل سال پیش که قدرت را به دست گرفت، به کانون فعالیت یهود ستیزان و انکارکنندگان هولوکاست مبدل گردیده است. کتاب ضد یهودی “پروتکل مشایخ صهیون” که در آن ادعا شده که یهودیان برای مسلط شدن بر جهان توطئه کرده اند، بارها به زبان فارسی توسط آستان قدس رضوی و حکومت ایران تجدید چاپ شده است.

در این کتاب که در اوائل قرن بیستم توسط رئیس اداره اطلاعات و امنیت حکومت تزاری در روسیه نگاشته شد، ادعا گردیده بود که رهبران یهودیان، در یک همایش محرمانه، توطئه خود را برای تسلط بر جهان طراحی کرده بودند.

انتشار این کتاب جعلی، یکی از بهانه‌های هیتلر برای کشتار یهودیان بود، و اکنون رژیم ایران بازنشر و چاپ این کتاب را به زبان های مختلف و توزیع آن در سراسر جهان به عهده گرفته است.

این نخستین بار نیست که محمد جواد ظریف، در دفاع از رژیم ایران، به دروغ پردازی روی می آورد و اتهاماتی را که علیه این حکومت مطرح می گردد، “مسخره” می نامد.

 

2 دیدگاه‌

  1. روی ایرانی جماعت حساب باز نکنید همین ها هستند که میلیاردها دلار پولشان را میخورن جیک کسی در نمی آد ولی برای چیزهای کوچک کلاه سر هم میگذارن و مسابقه میذارن

  2. جمهوری اسلامی ایران در عمل و تاکتیک ۴۰ ساله خود نشان داده دشمن اصلی اسرائیل و یهود است ۴۰ سال ثروت ایران خرج یهود ستیزی شده و هزارن هزار شواهد و مدارک این وسط موجوده این حاکمیت اسلامی ایران دروغگو ترین شیاد ترین و فریبکار ترین حکومت تاریخ بشر است . درود برکت بر اسرائیل باد تا ابد باید تمام منابع مادی و پولی ایران اسلامی قطع شود .

Comments are closed.