ظریف ادعا می کند که حزب الله لبنان ثابت کرده که اسرائیل را می توان شکست داد. ولی نصرالله همچنان پنهان است

محمد جواد ظریف که یکی از توییتر بازان معتاد به این شبکه اجتماعی است، در آخرین پیام خود می نویسد که “ملت و مقاومت لبنان، امکان شکست رژیم صهیونیستی را ثابت کردند». منظور وزیر خارجه حکومت ایران از این سخنان، در واقع آن است که حزب الله لبنان نشان داد که اسرائیل شکست پذیر است. او البته ادعا کرد که ملت و مقاومت لبنان هستند که اسرائیل را به شکست کشانده اند. زیرا ملت لبنان با حزب الله و عملیات تروریستی آن علیه اسرائیل به شدت مخالف است و بیم دارد که این گونه تحریکات نظامی حزب الله علیه اسرائیل، ممکن است به ویرانی وطن آنان بیانجامد.

ظریف در حالی ادعا می کند که حزب الله لبنان اسرائیل را شکست داده، که با گذشت سیزده سال از آخرین رویارویی گسترده نظامی بین حزب الله و اسرائیل، حسن نصرالله سرکرده این گروه تحت حمایت رژیم ایران، همچنان در مخفیگاه زندگی می کند و حزب الله در این مدت جرات نکرده است به تعرض نظامی گسترده ای علیه اسرائیل دست بزند.

ظریف در پیام توییتری خود نوشت: «ملت و مقاومت اسلامی لبنان، این حقیقت را که امکان شکست رژیم صهیونیستی وجود دارد را به دنیا ثابت کردند». گفتنی است که در آخرین جنگ لبنان، چنان ضربات سهمگینی بر حزب الله و ریرساخت تروریستی آن وارد آمد، که از آن هنگام تا کنون آرامش نسبی در مرزهای اسرائیل و لبنان برقرار است.

حکومت اسلامی ایران هر سال چند صد میلیون دلار کمک نقدی و تسلیحاتی در اختیار حزب الله لبنان قرار می دهد و به آن دستور داده که اگر جنگی بین ایران و ایالات متحده رخ دهد، حزب الله موظف است اسرائیل را هدف حملات موشکی گسترده قرار دهد.

بدنبال جنگ سیزده سال پیش در لبنان، رژیم ایران ناچار شد بیش از پانصد میلیون دلار برای بازسازی محله شیعه نشین جنوب بیروت هزینه کند. حسن نصرالله گفته است که همه چیز حزب الله لبنان، از اسلحه تا آب و نان توسط حکومت اسلامی ایران تامین می شود.

 

2 دیدگاه‌

  1. اداره ها و وزارت خانه ها در ایران کاری برای انجام دادن ندارند۰ یکی از آشنایان که پیش ما در آلمان آمده بود می گفت: ما توی اداره از صبح تا عصر کارمان این است که دور هم بنشینیم چای بنوشیم و با هم گفتگو کنیم تا وقت کاری تمام شود و به خانه برویم سرتاسر هفته کار ما همین است۰ من دیگر نام اداره را نمی گویم و ریزه کاری ها را نمی نویسم۰ وزارت امور خارجه هم در حال حاضر کاری ندارد۰ آقای ظریف ملقب به حاج جواد در گذشته با هواپیما دلار های نفتی (Petrodollar) دزدیده شده ملاها و سپاه پاسداران را به بانکهای سوئیسی یا آمریکایی می برد و در اصل گماشته آنها بود ولی حالا دلاری در کار نیست و خزانه خالی شده و کفگیر ته دیگ خورده است۰ کار حاج جواد هم این است که با دیگر همکاران توی وزارت خارجه بنشیند و سریدار آن برایشان با سماور ورشوی روسی چای دم کند و آنها بنوشند و با iPhone یا Smartphone های خود توی اینترنت بروند۰ این است که آقای ظریف از این چرت و پرت ها می نویسد چون می داند که حتما در دستگاه تلفن او قطعات الکترونیکی ریزی کار گذاشته اند و او دائم از طرف وزارت اطلاعات کنترل می شود!

  2. این حرف درست است که ارتش توانمند اسرائیل ضربه مهلک و واقعاً کاری به تشکیلات تروریستی حزب الله زد، ولی حزب الله الان همان حزب الله قبل است؟ نه حزب الله فهمید که رژیم ایران در داخل وخارج در حال خراب شدن است، لذا برای اینکه لبنان را مثل قبل ویران نکند، جرأت نزدیک شدن به اسرائیل زیبا، اسرائیل آرزوها را ندارد.
    ای اسرائیل در گرو سلحشوران ارتشت آسوده وبا صفا باش.

Comments are closed.