ظریف از آزمایش موفق موتور موشکی اسرائیل ابراز نگرانی کرد و غرب را به “استانداردهای دوگانه” متهم ساخت

محمد جواد ظریف در توییتر خود نوشت که اسرائیل آشکار در پی ساخت موشکی است که بتواند کلاهک اتمی حمل کند و با بی اعتنایی کشورهای اروپایی مواجه می شود

حکومت اسلامی ایران، با ابراز نگرانی شدید از آزمایش موشکی روز گذشته اسرائیل (آدینه)، ادعا می کند که اسرائیل یک موشک بالستیک اتمی را مورد آزمایش قرار داده، و ادعا می کند که امنیت حکومت اسلامی ایران مورد تهدید قرار گرفته و دنیا باید برای جلوگیری از تعرض اسرائیل، به اقدامات جدی دست بزند.

این ادعا در حالی مطرح می شود که رژیم ایران از چهل و یک سال پیش، تقریبا هر هفته و هر روز اعلام کرده که قصد نابودی اسرائیل را دارد و برای رسیدن به این هدف، نه تنها به تلاش برای تولید بمب اتمی و موشک های دوربرد ادامه می دهد، بلکه از نظر نظامی می کوشد از طریق کمک به سازمانی های ترور در کشورهای همسایه اسرائیل، این سرزمین را به محاصره نظامی در آورد.

محمد جواد ظریف در یک پیام توییتری نوشت که کشورهای غربی نسبت به وجود تسلیحات اتمی در دست آن چه که وی “رژیم صهیونیستی” نامید، بی اعتنایی می کند و در همان حال بر حکومت ایران فشار می آورد که چرا به ساخت و بهینه سازی سلاح های متعارف و دفاعی پرداخته است.

آن چه که ظریف ادعای آن را مطرح می سازد، ساخت موشک های بالستیک دوربرد توسط رژیم است که قادر به حمل کلاهک اتمی باشد و کشورهای جهان را مورد تعرض و تهدید قرار دهد. سه کشور ارشد اروپایی با فرستادن شکایت نامه ای برای سازمان ملل، یادآوری کرده اند که ادامه طراحی و ساخت این گونه موشک ها توسط رژیم ایران، نقض تعهدات آن کشور و مغییر با قطعنامه شورای امنیت است. ولی رژیم ایران این اتهام را رد می کند و اعلام داشته که به برنامه های موشکی خود همچنان ادامه خواهد داد.

محمد جواد ظریف در توییتر خود نوشت که اسرائیل آشکار در پی ساخت موشکی است که بتواند کلاهک اتمی حمل کند و با بی اعتنایی کشورهای اروپایی مواجه می شود.

وزیر خارجه حکومت ایران، این واقعیت را نادیده گرفت که اسرائیل هرگز کشور دیگری را به نابودی تهدید نکرده و این حق را دارد که برای دفاع از امنیت خویش، در برابر حکومت هایی که اسرائیل را به نابودی تهدید می کنند، توان دفاع از خود، به اقدامات دفاعی لازم دست بزند.

این سخنان در ارتباط با آزمایش موفقیت آمیزی است که بامداد روز گذشته (آدینه) در مرکز اسرائیل انجام گرفت و موتور موشکی با ارسال آن به فضا برای بار دوم آزمایش گردید که قرار است در موشک اسرائیلی یریخو یا جریکو نصب گردد. رسانه های خارجی می نویسند که این موشک اسرائیلی قادر به حمل کلاهک اتمی می باشد. اسرائیل همیشه در این باره سکوت کرده است.

ظریف در پیام توییتری خود نوشت که نه ایالات متحده، و نه فرانسه و آلمان و بریتانیا، هرگز نسبت به زرادخانه اتمی اسرائیل کوچکترین اعتراضی نکرده اند، ولی همزمان با تولید موشک های متعارفی ایران که برای دفاع از کشور است، مخالفت می ورزند.

خبرگزاری تسنیم، بازتاب دهنده دیدگاه های سپاه پاسداران، با نقل متن پیام توییتری ظریف، آن را خطاب به کشورهای اروپایی و ایالات متحده، “طعنه آمیز” توصیف کرد و نوشت که ظریف خطاب به آنان از استانداردهای دوگانه سخن می گوید.

4 دیدگاه‌

  1. محمد جواد ظریف ازچیزی حرف بزن که مربوط به شماباشد وشما جزمزدوری رژیم ایران کاردیگری راتابحال انجام نداده اید که بخواهید جلوی پیشرفتهای علمی ونظامی اسراییل را بگیرید. بجای خاله زنگ بازیهایی که مافیای مذهبی جمهوری اسلامی ایران برای سرکارگذاشتن ۸۰ میلیون ایرانی بکاربرده است فکری بحال آزادی زندانیان سیاسی داخلی و خارجی بکنید و وضع اسفناک اقتصادیی مردم را سروسان بدهید وبرای خودتان یک ذره عاقبت بخیری بخرید. دولت و ملت متحد اسراییل باید و حتماً دارای پیشرفته ترین سلاحهای دفاعی وتهاجمی روز باشد تا درمقابل تهدیدها ویاوه گویی های روزمره حسین سلامی وشرکاء و شما بتواند عرض اندام کند وقدرت مقابله با دیوانگیهای شماها راداشته باشد. درضمن فکری هم به آمارو تعداد بالای کشته شدگان عمدی ایرانی ونه اسراییلی بیندازید که درتظاهرات مسالمت آمیزبرای افزایش قیمت بنزین توسط تک تیراندازان از روی پشت بامهای منازل ویا سازمانهای دولتی وخصوصی توسط وزارت اطلاعات وسپاه وبسیج باشلیک مستقیم گلوله به سرشهید وکشته شده اند. آیا اینها ایرانی و شیعه نبوده اند؟؟ ظریف حتماً یک نگاهی به اعمال زشت خودتان بیندازیدو اوضاع و احوال خودتان را مرتب کنید و کاری با سایر کشورهای مستقل و آقامنش وسرور مثل اسراییل نداشته باشید.

    • ایران حرف از نابودی اسرائیل میزنه اما بمب اتم ندارد و از طرف موساد حتی تایید شده که ایران سالهاست که پروژه ساخت بمب اتم را رها کرده است.
      اسرائیل حرف از نابودی ایران نمی زند اما بمب اتم دارد و پروژه های سلاح هسته ایش را مرتبا و بدون وقفه توسعه میدهد.
      جالب اینجاست که هر ساله انسانهای بیشتری توسط اسرائیل کشته میشوند تا توسط رژیم آخوندی. پس کدام خطرناک تر هستند؟

Comments are closed.