ظریف از مهربانی پادشاهان باستان ایران نسبت به یهودیان سخن گفت، ولی تهدید به نابودی از جانب رژیم اسلامی را نادیده گرفت

محمد جواد ظریف بی اعتنا به این بخش از سخنان وزیر خارجه آمریکا که از ترامپ در برابر رژیم کنونی ایران سخن گفت، در توییتر خود ادعا کرد که وزیر خارجه آمریکا به هدف ایجاد هراس علیه ایران، حتی حاضر است تورات را نیز تحریف کند

محمد جواد ظریف با ایجاد یک درگیری لفظی با وزیر خارجه ایالات متحده، شمن آن که مایک پمپئو را به تحریف تاریخ متهم ساخت، تاکید کرد که پادشاهان ایرانی بسیاری، موجب نجات یهودیان شده اند. این پیام توییتری ظریف در واکنش به سخنان دو روز پیش وزیر خارجه ایالات متد که پرزیدنت ترامپ را منجی یهودیان نامیده بود، ظریف او را به تحریف تاریخ متهم ساخت و از تورات و کتب دیگر یاری گرفت تا بگوید که چندین پادشاه ایرانی جان یهودیان را نجات داده اند.

دفاع ظریف از اعمال نیک پادشاهان ایرانی در حالی است که سران حکومت اسلامی، همه پادشاهان گذشته ایران را افراد جنایتکار و خائن توصیف کرده اند و همه خدماتی را که آن پادشاهان نسبت به ایران انجام داده اند، تخطئه کرده اند و خود از نابودی اسرائیل سخن می گویند.

مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده، در جریان مصاحبه در یک تلویزیونی مسیحی به نام سی بی ان از جمله گفته بود بر این باور است که خداوند پرزیدنت ترامپ را برای نجات یهودیان فرستاده است. اشاره او به این امر بود که رئیس جمهوری ایالات متحده با ابراز طرفداری کامل از اسرائیل و امنیت آن، نه تنها سفارتخانه آمریکا در اسرائیل را به اورشلیم منتقل ساخت، و بدین سان، این شهر تاریخی را که سه هزار سال پیش توسط حضرت داود بنا شده است به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخت، بلکه اکنون حق حاکمیت اسرائیل بر بلندی های گولان را نیز مورد تایید قرار می دهد.

مایک پمپئو در جریان سخنان خود در این شبکه تلویزیونی مسیحی، با بیان این نکات گفت که گویی خداوند ترامپ را برای نجات یهودیان در برابر حکومت اسلامی ایران فرستاده است.

محمد جواد ظریف بی اعتنا به این بخش از سخنان وزیر خارجه آمریکا که از ترامپ در برابر رژیم کنونی ایران سخن گفت، در توییتر خود ادعا کرد که وزیر خارجه آمریکا به هدف ایجاد هراس علیه ایران، حتی حاضر است تورات را نیز تحریف کند. این ادعا در حالی مطرح شد که پمپئو از زمان حاضر و از ترامپ در برابر رژیم ایران سخن گفته بود.

ظریف در توییتر خود نوشت که در چندین مورد، پادشاهان ایران موجب نجات یهودیان شده اند که یک مورد آن کورش کبیر بود  شریف بی آن که از کوروش کبیر نامی ببرد نوشت که پادشاهی در ایران وجود داشت که یهودیان را اسارت حکومت بابِل (عراق امروز) رهانید.

وزیر خارجه حکومت ایران، در ادامه پیام خود نوشت که یک پادشاه دیگر ایرانی، یهودیان را از یک کشتار همگانی نجات داد. در این جا اشاره ظریف به نوشتاری به نام طومار استر در کتاب مقدس یهود است که به موجب آن، پادشاه ایرانی به نام اخشوروش، ابتدا با فریبکاری صدراعظم خود، دستور کشتار همه یهودیان امپراطوری خود را صادر کرد، ولی هنگامی که به نیرنگ او پی برد، در حکم جداگانه ای به یهودیان حق داد از خود دفاع کنند و دشمنان خویش را نابود سازند..

ظریف در ادامه این پیام کوتاه یادآور شد که در تورات مقدس یهودیان، از پادشاه ایران با عنوان “ماشیخ” یعنی منجی یهودیان نام برده شده است.

تحلیلگران گفتند که همه نکاتی که ظریف نوشته کاملا درست است و در تورات نیز به آن ها اشاره ، ولی این واقعیات، واقعیت دیگری را نقض نمی کند و آن، شعارهای نابودی اسرائیل از جانب رژیم ایران است که در رسیدن به این هدف ناپاک و جنایتکارانه خود، حزب الله لبنان و جهاد اسلامی فلسطینی را برپا ساخته و موشک تولید کرده و قصد ساخت بمب هسته ای دارد.

2 دیدگاه‌

  1. پادشاهان تاریخ ایران که نیک بودن ستایش شدند و بدانشان لعنت به شما چه شما چه رویی دارید رو که رو نیست سنگ پای قزوینه شما میخواهید از پادشاهان ایران میراث بگیرید در صورتی که تمام کتابهای مدارس را از نام پادشاه پاک کرده اید و شروع به شستشویی مغزی بچه های سرزمینتان کردید که اسرائیل را نابود کنید . توف به تمام شما پلیدان و مکارانی که در روز روشن و شب خاموش از مکر و دروغ و حیله دست نمی شورید ، ایرانیان اسلامی که خود را اسلامی نه ایرانی ( شیعیانی که ۴۰ سال خواستید اسرائیل را نابود کنید ) ای دشمنان واقعی بشریت نون سفره ملت خود را می دزدید و به جنابتکاران می دهید تاریخ ایران به شما هیچ ربطی نداشته و ندارد شما رکلامی و تبلیغی شوم بر ایران بودید دیگر صحبت از تاریخ ایران نکنید به تاریخ شرارتبار ۴۰ ساله خود بنگرید و خجالت بکشید . اسرائیل امریکا اروپا و روس ها و جهان این بار فریب شما را نخواهند خورد اگر دم از شاهای ایران می زنید بروید کنار تا شاهزاده رضا پهلوی بر کرسی ابادی ایران بنشیند یا اینکه ایران مورد حمله نظامی کشورهای جهان قرار خواهد گرفت و به کلی از بین خواهد رفت . درود وبرکت بر اسرائیل باد تا ابد

  2. پر رویی و بی حیایی از مشخصه های فاشیسم اسلامی است. جنایتکاری چون ظریف دم از مهربانی می زند. فاشیسم حیله گر و ضد هر اصل اخلاقی است. پادشاهان ایران ، خاصه محمد رضا شاه پهلوی آریامهر و رضا شاه کبیر آنچنان جایگاه رفیعی در تاریخ ایران و جهان دارند که گاو گند چاله دهان فاشیست های اسلامی حتی جرات به نام آوردن اعمال نیک آنان را ندارد.
    یاد و خاطره این دو ابر مرد در تاریخ ثبت است. البته نام ظریفک و بقیه کارگزاران رژیم سفاک مافیایی نیز در کنار نام هیتلر، موسیلینی، و بقیه جنایتکاران فاشیست ثبت است. پاینده ایران و اسرائیل.

Comments are closed.