ظریف امکان گفتگو با ایالات متحده را رد نکرد و گفت که هیچ مشکلی برای گفتگو با آمریکا نداریم

ظریف امکان گفتگو با ایالات متحده را رد نکرد و گفت که هیچ مشکلی برای گفتگو با آمریکا نداریم

محمد جواد ظریف وزیر خارجه حکومت ایران، در یک مصاحبه تلویزیونی، امکان گفتگو با ایالات متحده را رد نکرد، و از جمله گفت که رژیم ایران هیچ مشکلی با پرزیدنت ترامپ ندارد. این سخنان در حالی بیان می شود که علی خامنه ای بارها رئیس جمهوری ایالات متحده را با بی ادبانه ترین واژه ها مورد تمسخر قرار داده است. ظریف در عین حال ادعا کرد که هیچ فرقی بین دولت کنونی ایالات متحده و دولت های پیشین وجود ندارد – و همچنین گفت که از دیدگاه وی، پرزیدنت ترامپ قصد ندارد با رژیم ایران وارد جنگ شود.

ظریف، که با شبکه تلویزیونی العالم، متعلق به حکومت ایران سخن می گفت، همانند روحانی، مذاکره با آمریکا را امکان پذیر دانست و این در حالی که علی خامنه ای بارها هرگونه گفتگو با دولت واشنگتن را مردود دانسته است. وزیر خارجه ایران در عین حال تلاش های میانجیگری چندین کشور را بی حاصل و بی مورد دانست و گفت: برای مذاکره با آمریکا احتیاج به میانجی نداریم.

در عین حال، وزیر خارجه حکومت ایران، برای آن که مورد توبیخ قرار نگیرد، تاکید کرد که تصمیم گیری در مورد ورود به مذاکرات آمریکا، امری که به رهبر رژیم بستگی دارد. ظریف، دوباره ایالات متحده را به ترور اقتصادی علیه رژیم ایران متهم ساخت و خواهان توقف آن گردید.

ظریف در ادامه این مصاحبه تلویزیونی، از ناتوانی اروپا برای دور زدن تحریم های آمریکایی، به تلخی گله کرد و گفت: یک سال به اروپا وقت دادیم، ولی کاری از دست اروپا برنیامد و نتوانست از فرصتی که ما به آن داده بودیم، استفاده کند.

وزیر خارجه ایران، با نادیده گرفتن بحران اقتصادی و بی پولی و همچنین انزوای رژیم ایران در صحنه منطقه ای و جهانی، از جمله چنین ادعا کرد: «به لطف خدا و به برکت سیاست داهیانه رهبر جمهوری اسلامی، امروز ایران در نهایت قدرت خود در منطقه قرار دارد.

یک دیدگاه

  1. وقتی اقایون تحت فشار باشند و ترس از دست دادن حکومت که همان ثروت و قدرت هست واسه سران رژیم نرمش قهرمانانه که هیچ رقص قهرمانانه هم میکنند

Comments are closed.