ظریف به ایالات متحده هشدار جنگی می دهد و به اسرائیل و عربستان سعودی حمله می کند

ظریف به ایالات متحده هشدار جنگی می دهد و به اسرائیل و عربستان سعودی حمله می کند

وزیر خارجه حکومت اسلامی ایران، در یک کنفرانس مشترک رسانه ای با همتای آلمانی خود هایکُ ماس، به ایالات متحده هشدار داد که از حمله نظامی به ایران دوری جوید. زیرا اگر آمریکا جنگ را آغاز کند، نخواهد توانست پایان بخش به آن باشد و رژیم ایران است که پایان آن را رقم خواهد زد.

به گفته تحلیلگران، این یکی از شدیدترین هشدارهای یک مقام حکومت به ایالات متحده، آن هم در حضور یک میهمان اروپایی بود.

وزیر خارجه آلمان هایکٌ ماس در این کنفرانس مشترک تاکید کرد که به تهران آمده تا بگوید که سه کشور غرب اروپا، به تلاش خود برای حفظ برجام و اجرای تعهدات خویش در قبال آن ادامه می دهند. او در عین حال گفت که نمی توان انتظار معجزه داشت و اروپا، تنها آن چه را که در توان خود دارد، انجام می دهد.

محمد جواد ظریف در این همایش رسانه ای، به اسرائیل و عربستان سعودی نیز به شدت حمله برد و ادعا کرد که این دو کشور عامل اصلی آشوب و بحران در منطقه هستند.

در حالی که اسرائیل در امور داخلی هیچ کشور همسایه دخالت نکرده و به هیچ کشور همسایه سرباز و اسلحه نفرستاده، ظریف در ادامه ادعای خود گفت: «مشکل خاورمیانه، مشکل سیاست های تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی و حمایت های آمریکا از آن است».

این ادعا در حالی مطرح می شود که حکومت ایران به صراحت می گوید که هدفش تسلط بر جهان اسلامی و برقراری مذهب شیعه بر همه کشورهای منطقه است و از نابودی اسرائیل سخن می گوید و در چهار کشور منطقه به دخالت گسترده نظامی ادامه می دهد.

ظریف ایالات متحده را به جنگ اقتصادی علیه رژیم ایران و زیرپا گذاشتن تعهدات خود در چارچوب توافق اتمی موسوم به برجام تاکید گذاشت و گفت که چگونه می توان با چنین حکومتی، دوباره دور میز مذاکره نشست؟

ظریف گفت که ممکن است آمریکا آغازگر جنگ باشد، ولی ایران آن را هرگاه که خود بخواهد، به پایان خواهد رساند.

 

3 دیدگاه‌

 1. برای یک لحظه آمریکا، اسرائیل، و عربستان را فراموش کنید۰ آیا از خدا انتقام گیرندۂ بزرگتری ھم ھست؟ چِهِل سال زیرِ پوشش اسلام و دین ھر جنایتی کردند۰ بلایی بر سرشان بیاید که حتیّ ملّت ھم به حال و سرانجام شان گِریه کنند۰

 2. محرمانه ، فوری
  به نخست وزیر نتانیاهو
  دو بار فریب با یک راهبرد
  جمهوری اسلامی و فریب جامعه جهانی.
  جمهوری اسلامی در قضایای زمان اوباما توانست با نفوذ و فریب دولت دمکرات اقای اوباما مبنی بر بردن انتخابات اتی ریاست جمهوری ایالات متحده در صورت توافق با ایران + تهدید توهمی بمب اتم جمهوری اسلامی ،
  اولا : جامعه جهانی را برای سالها پای میز مذاکره بیهوده معطل کرده و فرصت لازم برای توسعه شبکه تروریسم دولتی اش در سوریه یمن عراق ونزویلا و … را تهیه کند و ارابه مرگ و تروریسم خود را در پناه تصور تخیلی جامعه جهانی بر مبنای اتمی و عدم توجه انان به خطر واقعی جمهوری اسلامی برای امنیت جهانی یعنی ترپریسم دولتی ان به پیش برد
  دوما : توانست با اجرای عاشقانه و شتابزده توافق اتمی اوباما از زیر بار تحریمهای جامعه جهانی و قطعنامه های شورای امنیت فرار کند
  اما امروز:
  لبه فریب جمهوری اسلامی برای دولت ترامپ چیست؟
  تهدید و ترساندن به سلاح ناشناس ناو غرق کن جمهوری اسلامی.
  مهوری اسلامی که این روزها توخالی بودن توان نظامی ان و ناکارامدی موشکی ان بر جهانیان روشن شده و مواجه با اراده جامعه جهانی در تنبیه نظامی قرار گرفته است برای فریب جامعه جهانی و ایالات متحده دم از سلاح ناشناخته می زند تا با ان :
  ۱- مانع حمله جامعه جهانی به ساختار نظامی از هم گسسته پ ضعیفش بشود پ از تهدید نظامی جامعه جهانی جان سالم بدر برد.
  ۲- تا بتواند در صورت مذاکره مستقیم و یا غیر مستقیم با ایالات متحده دست بالا را گرفته و انان را همچون دولت اوباما مقهور پ تسلیم خود کرده و از انان سواری بگیرد.
  و آیا:
  دولت اقای ترامپ همچون دولت اقای اوباما فریب جمهوری اسلامی را خواهد خورد و به روحانیون تهران سواری خواهد داد؟
  ایا جامعه جهانی بار دیگر در برابر اربه تروریسم دولتی جمهوری اسلامی فریب خواهد خورد؟
  دانشگاهیان دانشگاه تهران
  بیستم خردا ۹۸

 3. ضخیمکار تروریست مسلمان جاسوس روسی و انگلیس بی جا می کند از ایران و ایرانی نام می برد. این ابله نمی داند که سپاه جنایتکار پاسدار فقط برای مردم بی دفاع می تواند اسلحه بکشد و در برابر ارتش توانمند اسراییل چون حباب بر هوا می شود.
  بر قرار باد دوستی ملت ایران و اسراییل. نابود رژیم جبار جنایتکار مافیایی تروریستی اسلامی.

Comments are closed.