ظریف به کشورهای اروپایی هشدار می دهد که از مجازات رژیم ایران خودداری ورزند

ظریف در حالی این سخنان را مطرح می کند که کشورهای اروپایی پیشتر اعلام کرده اند که ساز و کار تسهیل مبادلات تجاری با ایران در حال حاضر آماده انجام نخستین مبادله است

وزیر خارجه حکومت ایران در پیامی توئیتری به طرف‌های اروپایی برجام هشدار داد که آینده این توافق به عملکرد آنها بستگی دارد. اروپاییان می گویند که این مسؤولیت به عهده خود حکومت ایران است.

سران سه کشور بریتانیا، فرانسه و آلمان پیشتر با انتشار بیانیه ای  از تهران خواستند روند نقض تعهدات برجامی را متوقف کند و برای نجات توافق هسته‌ای به اجرای کامل تعهدات بازگردد.

محمدجواد ظریف در این پیام توئیتری تصریح کرد: «پاسخ سه کشور اروپایی به حمله ایالات متحده به برجام، قطع تجارت و سرمایه‌گذاری در ایران و در عین حال تحریم نفت ایران بوده است. در اجلاس رایسینا ۲۰۲۰ گفتم غم‌انگیز است که بزرگ‌ترین اقتصاد جهان اجازه داده است که تحت زورگویی، تعهدات خود را زیر پا بگذارد. آینده برجام به سه کشور اروپایی بستگی دارد و نه ایران.»

ظریف در حالی این سخنان را مطرح می کند که کشورهای اروپایی پیشتر اعلام کرده اند که ساز و کار تسهیل مبادلات تجاری با ایران در حال حاضر آماده انجام نخستین مبادله است و بر عهده ایران است که دستورالعمل‌های لازم برای این امر را در اولین فرصت صادر کند.

یک دیدگاه

  1. جمهوری اسلامی تلاش می کند کارش انجام شود بدون اینکه به تعهداتش عمل کند. نباید گول اخوندهارا خورد .

Comments are closed.