ظریف تهدید کرد که اگر برجام باطل شود، ایران غنی سازی را از سر می گیرد

با نزدیک شدن پایان ضرب الاجل ایالات متحده در مورد اصلاح قرارداد اتمی موسوم به “برجام” و یا باطل کردن آن توسط رئیس جمهوری ایالات متحده، محمد جواد ظریف  وزیر خارجه حکومت اسلامی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی بی اس آمریکا هشدار داد که اگر چنین شود، رژیم ایران در کوتاه ترین مدت به ادامه برنامه غنی سازی اورانیوم باز خواهد گشت.

ظریف نگفت که رژیم ایران به اورانیومی که بیست درصد غنی شده باشد چه نیازی خواهد داشت.

یادآوری می شود که رژیم ایران به این بهانه غنی سازی اورانیوم در سطح سه و نیم درصدی را آغاز کرد که می خواهد سوخت کوره های اتمی آینده خود را تامین کند. بهانه تولید اورانیوم بیست درصدی نیز هنگامی بود ه کوره اتمی آزمایشگاهی امیرآباد تهران به سوخت تازه نیاز داشت که برای بیست سال دیگر تامین شده است. بنابراین، اگر حکومت ایران به غنی سازی بیست درصدی باز گردد، هدفی جز ذخیره کردن اورانیوم برای تولید بمب هسته ای نخواهد داشت.

3 دیدگاه‌

  1. من بشما اطمینان ۱۰۰ درصد براساس اطلاعات موثق میدهم که ایران هرگز فعالیتهای هسته ای خودرا متوقف نکرده و انرا بطور پراکنده د مناطق استتار شده ادامه داده و دلیل خشونت علیه محیط بانان هم همین موضوع است که فکر میکنند مکان انها را لو داده باشند.

  2. زمانی که پرزیدنت ترامپ در گرما گرم انتخابات بود،و در تبلیغاتش فرموده بود که برجام را پاره می کند،و علی خامنه‌ای که صراحتا گفته بود: اون آقاهه(ترامپ) بهتر از اون خانومه(کلینتن) هست برای گرم کردن تنور انتخابات ترامپ(آقاهه) فرمودند: اگر او پاره کند٬ ما آتش می زنیم.

  3. حکومت ایران نسخه هایی که تاکنون در کشورهای دیگر برای ضربه به اشخاص قدرتمند سیاسی بکار میگرفت و پروند سازی میکرد مانند انچه در مورد ترامپ انجام داد، اکنون برای تسویه حسابهای داخلی هم استفاده میکند. این قاضی پلید در مورد دزدیهای هزار میلیاردی حکم نمیدهد اما در مورد انتشار و انعکاس حقایق تلخ جامعه اسلامی ایران اینگونه وحشیانه عمل میکنند. ایران بزرگترین خطر ممکن برای بشریت است ایا افرادی مانند مکرون پلید و مرکل خائن میتوانند بفهمند تا از برجام حمایت نکنند یا پواهایی دریافتی از ایران فریبنده تر از انست که این خطر را درک کنند.

Comments are closed.