ظریف : «خلیج فارس اولویت امنیتی رژیم ایران است؛ در حفظ امنیت آن قاطعیت داریم»

سخنگوی وزارت خارجه حکومت  ایران در واکنش به پیوستن اسرائیل به ائتلاف نظامی آمریکا در خلیج فارس گفته بود که  هرگونه حضور اسرائیل در این ائتلاف تهدیدی آشکار علیه امنیت، حاکمیت و تمامیت ارضی ایران و عاملی بحران‌آفرین و بی‌ثبات‌ساز در منطقه خلیج فارس است

محمدجواد ظریف، وزیر خارجه رژیم ایران، در پیامی توئیتری خود نوشت: حضور نیروهای غیرمنطقه‌ای در خلیج فارس موجب ناامنی می شود و حکومت ایران در حفظ امنیت تردیدی به خود راه نمی‌دهد.

وی نوشت که خلیج فارس شاهراه حیاتی و اولویت امنیتی برای ایران است و  هشدار داد که حضور هر نیروی غیرمنطقه‌ای اساسا منشأ ناامنی است و ایران برای تأمین امنیت خود تردید نخواهد کرد.

این در حالیست که خود رژیم ایران موجب ناامنی در خلیج فارس شده است. ایالات متحده و برخی کشورهای دیگر می گویند که سپاه پاسداران توسط عوامل خود امنیت و آزادی کشتیرانی را به خطر انداخته و دولت های جهان برای تامین امنیت کشتی های خود، ناچار به اعزام نیروهای محافظ هستند.

ایالات متحده پیشتر  گفته بود که برای تأمین امنیت وآزادی  امد و شد آزادی کشتی ها در خلیج فارس و دریای عمان ائتلافی با همکاری شماری از کشورها ایجاد می‌کند. مقام‌های اروپایی نیز تشکیل ناوگان اروپایی را پیشنهاد کرده‌اند.

ییسرائل کاتس وزیر خارجه اسرائیل پیشتر گفته است کشورش «بخشی از اقدام آمریکایی در تامین امنیت کشتی‌رانی در خلیج فارس است».

سخنگوی وزارت خارجه حکومت  ایران در واکنش به پیوستن اسرائیل به ائتلاف نظامی آمریکا در خلیج فارس گفته بود که  هرگونه حضور اسرائیل در این ائتلاف تهدیدی آشکار علیه امنیت، حاکمیت و تمامیت ارضی ایران و عاملی بحران‌آفرین و بی‌ثبات‌ساز در منطقه خلیج فارس است.

منطقه خلیج فارس بیش از سه ماه پیش دستخوش تنش هایی علیه نفتکش ها و کشتی ها توسط گروه های تحت حمایت حکومت ایران در منطقه شده است که ایالات متحده و برخی کشورها آن حملات و حملات مشابه بعدی را به حکومت ایران نسبت دادند اما مقام‌های رژیم ایران  این اتهام را رد می‌کنند.

یک دیدگاه

Comments are closed.