ظریف در دیدار با دبیرکل سازمان ملل، از “بدرفتاری” ایالات متحده ابراز گله مندی کرد

در دیدار بین ظریف و گوترش، همچنین نقض  تعهدات برجامی حکومت ایران و مسائل منطقه ای و آخرین تحولات در سوریه، یمن و افغانستان نیز مورد گفتگو قرار گرفت

محمد جواد ظریف در دیدار با دبیرکل سازمان ملل، به طور رسمی نسبت به محدودیت هایی که ایالات متحده برای آمد و شد دیپلمات های رژیم ایران در اطراف سازمان ملل در نیویورک قائل شده بود گله کرد و آن را اقدامی غیردیپلماتیک نامید. وزیر خارجه ایران، به هدف ارائه این شکایت، به دیدار آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان رفت و به تفصیل ناخرسندی های خود را با وی در میان گذاشت.

ایالات متحده برای دیپلمات های کره شمالی که باید در فعالیت سازمان ملل در نیویورک شرکت کنند، محدودیت های کم و بیش مشابهی قائل شده است. حکومت ایران که هر روز شعار مرگ بر آمریکا سر می دهد، اکنون در اوج کشاکش نظامی و بین المللی با دولت واشنگتن قرار دارد.

ظریف در دیدار با دبیرکل سازمان ملل، توقیف نفتکش گریس وان در جبل الطارق را نیز یک اقدام غیرقانونی نامید و خواهان آزادی آن شد. بریتانیا می گوید که این نفتکش حامل نفت برای سوریه بوده که از جانب کشورهای اتحادیه اروپا مورد تحریم نفتی قرار دارد و اقدام رژیم ایران ناقض این تصمیم اروپایی بوده است.

در دیدار بین ظریف و گوترش، همچنین نقض  تعهدات برجامی حکومت ایران و مسائل منطقه ای و آخرین تحولات در سوریه، یمن و افغانستان نیز مورد گفتگو قرار گرفت.

مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا پیشتر گفته بود، وقتی دیپلمات‌های آمریکایی اجازه ندارند به تهران بروند، ما هم دلیلی برای گشت و گذار آزادانه دیپلمات‌های حکومت ایران در نیویورک نمی‌بینیم.

ظریف در ادامه این سفر به نیویورک برای شرکت در نشست جنبش عدم تعهد و همچنین گفتگو با همتایان خود، به ونزوئلا، نیکاراگوئه و بولیوی سفر خواهد کرد.

2 دیدگاه‌

  1. مرگ خوب است ولی برای همسایه!
    آقای ضخیم پر رویی را را به بینهایت رسانده و سرش را زیر برف کرده و به هوش جهانیان توهین میکند!
    این آدمخورها جایشان در سازمان ملل نیست بلکه باید در دادگاهی جهانی به جرم جنازت علیه بشریت محاکمه و به سزای اعمالشان برسند!

Comments are closed.