ظریف در واکنش به گسترش تحریم های آمریکایی به دستور پرزیدنت ترامپ: «این یک ترور اقتصادی است»

وزیر خارجه حکومت ایران  در واکنش به سخنان پرزیدنت ترامپ که گفته است  تحریم‌های فزاینده و جدیدی را بزودی علیه جمهوری اسلامی ایران اعلام خواهد کرد در توئیتی نوشته است  : تشدید جنگ اقتصادی امریکا علیه ایران تنها به منظور هدف قرار دادن مردم عادی است .

محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران د رتوئیتی گفته است : پرزیدنت  ترامپ برای تشدید جنگ اقتصادی علیه ایران، به وزیر خزانه‌داری دستور داد که تحریم‌های علیه جمهوری اسلامی ایران را به شکلی قابل توجه افزایش دهد. وی با اینکار تصدیق کرد که مردم عادی را هدف قرار داده است.

علی خامنه ای وپاسدار حسین سلامی  فرمانده سپاه پاسداران و جناح تندرو در حکومت ایران  گفته اند : امریکا نمی تواند با تحریم ها حکومت را تحت فشار قرار دهد “تحریم‌ها به نفع کشور خواهد بود “.

پرزیدنت  ترامپ در پیام کوتاهی در توئیتر نوشته است : از وزیر خزانه‌داری ایالات متحده  خواسته است تا تحریم‌ها علیه ایران را “به شکل قابل توجهی” افزایش دهد و جزییات آن تا ۴۸ ساعت دیگر اعلام خواهد شد.

وی گفت : «بیانیه‌ای در مورد نحوه پاسخ به حمله آرامکو منتشر خواهیم کردو در پاسخ آمریکا نسبت به این حملات گزینه‌های زیادی داریم و جنگ گزینه آخر است.

وضعیت اقتصادی ایران در نتیجه سوء مدیریت، فساد فراگیر و تحریم‌های فلج‌کننده  ناشی از مداخلاتش در کشورهای دیگر، روزهای ناگواری را تجربه می‌کند و و با توجه به موج جدید تحریم ها در ساعات آتی کارشناسان اقتصادی روزهای بدتری نیز برای ایران پیش‌بینی می‌کنند.