ظریف در گفتگو با سی‌ان‌ان: بالا گرفتن تنش‌ها پیامدهای دردناک در پی دارد

ظریف گفت: «باید به شدت محتاط بود. باور داریم که آمریکا بازی بسیار خطرناکی را در پیش گرفته است.»

جواد ظریف، وزیر امور خارجه رژیم اسلامی روز سه‌شنبه هشدار داد که بالا گرفتن تنش‌ها میان تهران و واشنگتن برای همگان «پیامدهای دردناک» در پی خواهد داشت.

ظریف در گفتگو با شبکه‌ سی‌ان‌ان گفت: «اگر تنشی علیه ایران بالا بگیرد، پیامدهای دردناکی برای همگان در پی خواهد بود. این یک موضوع کاملا جدی است.»

او در این گفتگو تاکید کرد که بالا گرفتن تنش‌ها به نفع ایران نیست و از این رو ایران به شدت نگران است و ایران شروع کننده تنش نخواهد بود اما از خود دفاع خواهد کرد.

وزیر خارجه حکومت اسلامی در حالی می گوید که ایران شروع کننده جنگ نخواهد بود که در روزهای اخیر چندین عملیات تروریستی از جمله حمله به کشتی های نفت کش در بندر فجیره و حمله به سفارت آمریکا در بغداد صورت گرفته که مقام های سیاسی ایالات متحده و همچنین برخی کشورهای اروپایی رژیم ایران را مقصر اصلی این حمله های تروریستی می دانند.

وزیر امور خارجه رژیم اسلامی با اشاره به حضور نظامی آمریکا در خلیج فارس توضیح داد: «وجود این همه امکانات نظامی در خلیج فارس عامل بروز حوادث است و خصوصا با وجود افرادی که برای رخ دادن این حوادث می‌کوشند.»

ظریف گفت: «باید به شدت محتاط بود. باور داریم که آمریکا بازی بسیار خطرناکی را در پیش گرفته است.»

ج.اد ظریف در روزهای گذشته نیز عنوان کرده بود که احتمال وقوع یک درگیری نظامی میان ایران و آمریکا کم است اما در عین حال تاکید کرده بود که حوادثی مانند آنچه در رابطه با دستگیری ملوانان آمریکایی در سالهای گذشته پیش آمد می تواند احتمال یک درگیری نظامی را افزایش دهد.

تنش‌ها میان ایران و آمریکا پس از آن رو به افزایش نهاد که آمریکا با لغو معافیت‌های نفتی، تلاش‌هایش را برای به صفر رساندن صادرات نفتی ایران آغاز کرد.

حضور بخش مهمی از ناوگان دریایی آمریکا در منطقه و حمله ایران به کشتی‌های تجاری در نزدیکی بندر الفجیره، احتمال بروز جنگ میان دو طرف را بیش از هر زمانی دیگری کرده است.

رئیس‌جمهوری آمریکا شامگاه یک‌شنبه در صفحه توئیترش نوشت: «اگر ایران جنگ بطلبد، این رسما پایان ایران خواهد بود. به هیچ‌وجه ایالات متحده را دوباره تهدید نکنید.»

3 دیدگاه‌

  1. چقدر کشوری بدبخت است که وزیرخارجه ایی چون ظریف داشته باشد .آدم دروغگو بد ذات و بد ظاهر بی سواد که خیلی هم پر ادعا است.همه این مزدوران رژیم ولایت فقیه ثروت ایران را می دزدند و قیافه حق به جانب می گیرند.طیف باراک اوباما هنوز هم در حال لابی گری برای رژیم شیطانی ایران است، از نظر این دمکرات‌ها باید با گروه میانه رو ایران مذاکره کرد.میانه رو یعنی روحانی و گروهش . آیا اینها کم دزدی و جنایت می کنند؟ تا زمانی که رژیم شیطانی ولایت فقیه نابود نشود، نه ایران و نه دنیا روی خوشی را نخواهند دید.

  2. بخاطر رویاهای ملا و بلند پروازی های این احق ها خاورمیانه و ایران ویران خواهد شد. همانطور که هیتلر اروپا و دنیا را به خاک و خون کشید متاسفانه دفعه اول نیست که ملا ایران را ویران میکند زمان شاه سلطان حسین صفوی زمان قاجار قرارداد ترکمنچای زمان مشروطه تاریخ را بخوانید

  3. ضخیم خان تو اول تایید کن که ایرانی هستی یا آمریکایی یا روسی؟ بعد راجع به دیگران نظر بده، در ضمن بدون که فقط ناتان یاهو دست تو را خوب خوانده است، پس برو دنبال همان علاف بودن خودت و‌مفت خواری و مصاحبه نکن، ترامپ شیردل با علامات ناتانیاهو می فهمد تو چه جانوری هستی.

Comments are closed.