ظریف دوباره ادعا کرد که اسرائیل، امارات و عربستان، ترامپ را به جنگ می کشانند

وزیر خارجه حکومت ایران یک بار دیگر این ادعا را مطرح کرد که نخست وزیر اسرائیل، و ولیعهد عربستان و امارات عربی متحده، می خواهند پرزیدنت ترامپ را فریب دهند و او را به اقداماتی علیه حکومت اسلامی ایران بکشانند. محمد جواب ظریف، سیاست قاطع اسرائیل برای جلوگیری از افزایش سطح غنی سازی اورانیوم در ایران “یک توهم” توصیف کرد.

رژیم ایران در این ترفند تبلیغاتی آشکار، می کوشد چنین تداعی کند که رئیس جمهوری ایالات متحده قدرت تصمیم گیری ندارد و مشاوران او، از مایک پمپئو تا جان بولتون، هیچ نقشی در تصمیم گیری های او ندارند. وزیر خارجه ایالات متحده و مشاور امنیت ملی کاخ سفید، سال ها پیش از آن که به این پست ها برسند، همیشه خواهان شدت عمل علیه رژیم ایران بوده اند و بنابراین، ادعای مکرر ظریف در زمینه نقش نتانیاهو و دیگران، بی پایه و اساس است.

وزیر خارجه حکومت اسلامی در واکنش به موضع گیری اخیر مقامات آمریکایی درباره برنامه هسته‌ای حکومت ایران، دوباره درتوئیتر خود نوشت: «بولتون و نتانیاهو توافق پاریس را در ۱۴ سال پیش که میان سه کشور اروپایی و ایران بود را با اصرار بر عدم غنی‌سازی از بین بردند. نتیجه چه شد؟ ایران تا ۷ سال پیش  غنی‌سازی خود را ۱۰۰ برابر کرد. در حال حاضر نیز آنها دونالد ترامپ را برای از بین بردن برنامه جامع اقدام مشترک با همان توهم ، فریب داده‌اند». ظریف در پایان این ادعای خود نوشت: «تیم ب هنوز یاد نگرفته است اما جهان باید این موضوع را یاد بگیرد».

منظورظریف از تیم B، جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید، امیر محمد بن‌سلمان ولیعهد عربستان، امیر بن‌زائد ولیعهد امارات عربی متحده و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل است. .

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا پیشتر  در بیانیه ای پس از آنکه حجم ذخایر اورانیوم ایران از ۳۰۰ کیلوگرم فراتر رفت اعلام کرد : «در هیچ توافق هسته‌ای نباید به رژیم ایران اجازه غنی سازی در هیچ سطحی داده شود. از ۱۳ پیش ، شورای امنیت سازمان ملل شش قطعنامه تصویب کرد و رژیم را ملزم کرد که تمامی فعالیت‌های غنی سازی را متوقف کند.»

جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید نیز پیشتر دراین باره گفته بود: «منطق بنیادین دولت اوباما درباره برجام و این معافیت‌های هسته‌ای این بود که حکومت ایران مستحق یک برنامه صلح آمیز هسته‌ای است… اما، ما اعتقاد نداریم که رژیم ایران مستحق، داشتن هرگونه ظرفیت غنی‌سازی است».

یک دیدگاه

  1. با سلام به اسراییل که بیشترین تلاش بی وقفه را برای دفاع از خود و حسب تصادف وفق منافع صد در صد مردم ایران تاکنون بکار برده، جای تأسف است که در این گیرودار زمانه هیچ کشور و سیاستمدار دیگری بطور جدی با دولت فعلی آمریکا همکاری نمی کند تا شر این رژیم سفاک کنده شود، فرار بود ظریف، این بلبل زبان بی رحم رژیم تحریم شود نمیدانم چرا نشد؟ بنظر من همانطوری که این رژیم سفاک با توسل به انواع حیله ها و با توان خارق العاده در تلاش برای ماندگاری شیطنت امیزش می کوشد، در مقابل، دوستداران حق و حقیقت در جهان هم به مبارزه با این حکومت با مخالفان آخوند و با دولت آمریکا همکاری کنند تا از سرش راحت شویم.

Comments are closed.