ظریف دوباره از جهان خواست آمریکا را برای لغو تحریم ها به علت کورونا زیر فشار بگذارند

سرپرست دیپلماسی خارجی رژیم ایران محمد جواد ظریف، همچنان تلاش می کند با بهره گیری از بحران کورونا در ایران و جهان، کشورهای جهان را تشویق کند همکاری با تحریم های اقتصادی ایالات متحده  را متوقف سازند و به داد و ستد با ایران بازگردند.

محمد جواد ظریف یکبار دیگر در توییتر خود نوشت:  در زمان شیوع کرونا، ایالات متحده از خرابکاری و آدم‌کشی پا را فراتر گذاشته و جنگ اقتصادی، تروریسم اقتصادی و تروریسم بهداشتی علیه ایرانیان راه انداخته است. این کار حتی فراتر از اقدامات مجاز در صحنه جنگ است. معاونت در جنایات جنگی را متوقف کنید! پیروی از تحریم‌های غیراخلاقی و غیرقانونی ایالات متحده را متوقف کنید.

ظریف  تاکید کرده است که اگر همه گیری جهانی کرونا هم نتواند سودازدگی در سیاست و یکجانبه گرایی غیر مسئولانه را متوقف کند جهان و ارزش های اخلاقی شکست دوباره خواهد خورد.

ظریف گفت: نظام سلامت، شهروندان و دولت ایران به مانند اروپا و ایالات متحده آمریکا درگیر مقابله با کروناست، اما آنچه رنج ایرانیان را مضاعف می کند،آنچه انتخابها را در مدیریت بحران محدودتر می کند، تومانی تحریم و کرونا است.

ظریف دوباره ادعا کرده نوشت: ایران تنها کشوری است که در ستیز رو در رو با بیماری نمی تواند تجهیزات و اقلام پزشکی را به سادگی خریداری کند.ترکیب تحریم و کرونا را جسورتر می کند و تصمیمات دشواری را برای مدیریت بحران در ایران به وجود می آورد.

این ادعای ظریف در حالی مطرح می شود که حکومت اسلامی ایران، از هنگام شیوع کورونا هیچ گونه تغییری در سیاست های تعرضی خود علیه ایالات متحده نداده و همچنان مزدوران خود در عراق را به حملات موشکی علیه پایگاه های آمریکایی وا می دارد.

حکومت ایران، همچنین حاضر نشده است زندانیان آمریکایی و دو تابعیتی را که در ایران به اسارت گرفته شده اند آزاد کند.

مقامات آمریکایی می گویند اگر رژیم ایران از هزینه ها تسلیحاتی و دخالت در کشورهای دیگر و کمک به سازمان های ترور بکاهد، در تامین هزینه مبارزه با کورونا مشکلی نخواهد داشت.