پس از تعرض به نفتکش انگلیسی، ظریف بریتانیا را “دزدان دریایی” نامید که “برده آمریکا هم هستند”!

جواد ظریف وزیر امور خارجه رژیم در گفتگو با شبکه تلویزیونی المیادین که با سرمایه و حمایت رژیم راه اندازی شده است در واکنش به توقیف نفتکش رژیم توسط دولت بریتانیا این کشور را راهزنان و دزادان دریایی نامید که همزمان برده دولت ایالات متحده نیز هستند.

وزیر امور خارجه رژیم اسلامی در این باره گفت:بهانه هایی که انگلیس برای توقیف این کشتی مطرح کرده خنده دار و کودکانه است. آنها باید رسما اعلام کنند که برده آمریکا هستند و خواسته های این کشور را اجرا می کنند.

جواد ظریف همچنین با حمله به کشور عربستان و امارات متحده آنها را از اعضای به گفته او گروه ب (عربستان-امارات متحده-اسراییل-جان بولتون و وزیر خارجه آمریکا)خواند.

وی با نام بردن از محمد بن سلمان ولیعهد عربستان و بن زاید آنها را متهم کرد که به گروه ب پیوسته اند و خواهان جدایی آنها و بازگشت به آغوش رژیم  شد.

ظریف در این رابطه گفت:  ما آماده دفاع از آنها به عنوان دوستان و هسمایگان و برادران دینیمان هستیم.

وی همزمان عربستان و امارات را تهدید کرد و گفت: با وجود اینکه بودجه نظامی ما بخشی کوچک از بودجه نظامی عربستان و امارات است قوی ترین کشور منطقه هستیم اگر با ما وارد جنگ شوند بدون شک با واکنشی محکم از سوی ما مواجه خواهند شد.

ظریف همچنین در رابطه با برنامه فرانسه برای به گفته وی آتش بس جنگ اقتصادی که ایالات متحده بر علیه رژیم به را انداخته گفت:فرانسوی ها اعلام کردند که میانجیگر نیستند اما تلاش خود را انجام خواهند داد و ما نیز از هرگونه تلاش برای کاهش تنش استقبال می کنیم.

وی تحریم های آمریکا را تروریسم اقتصادی خواند و مدعی شد تا زمانی که این تحریم ها متوقف نشود مذاکره و گشایشی حاصل نخواهد شد.

ظریف در حالی صحبت از توقف تحریم های ایالات متحده می کند که روز چهارشنبه پرزیدنت ترامپ با انتشار توییتری رژیم را متهم کرد که بعد از امضای قرار داد اتمی موسوم به یرجام رژیم همچنان مخفیانه مشغول غنی سازی اورانیوم بوده و همچنین پرزیدنت ترامپ در ادامه توییتر خود خبر از تحریم های جدید و سختی داد که به گفته او به شکلی اساسی بر علیه رژیم وضغ خواهد شد.

 

 

یک دیدگاه

  1. پرفسور حسابی میگوید
    حاصلضرب ادعا در توانایی یکعدد ثابت است.هرچه ادعا بیشتر باشد توانایی کمتر است.درضمن این شیاد و مشابهانش دروغ ومکر را از کتاب اسمانی خود به ارث برده اند(ومکرو ومگرالله٬اللهُ خیرالماکرین)

Comments are closed.