«ظریف رجز می خواند، هنگامی که می گوید رژیم ایران است که پایان جنگ را تعیین خواهد کرد»

ظریف در کنار سپاهی محمد علی جعفری فرمانده پیشین گروه تروریستی سپاه پاسداران

در واکنش به هشدار پرزیدنت ترامپ خطاب به سران حکومت اسلامی ایران، که گفت اگر جنگی درگیر شود، کوتاه ولی بسیار برای ایران ویرانگر خواهد بود، محمد جواد ظریف ادعا کرد که این ارزیابی رئیس جمهوری ایالات متحده “تصورات نادرست” است و به عبارت دیگر، ترامپ هذیان می گوید، زیرا اگر آمریکا آغازگر جنگ باشد، حکومت ایران است که پایان آن را تعیین خواهد کرد.

این سخنان بارها از زبان علی خامنه ای و حسن روحانی نیز تکرار شده، که گفته اند: «هر کس که جنگ را شروع کند، کسی نیست که به آن پایان می دهد».

آگاهان نظامی این سخنان رهبران رژیم ایران را بی اساس و گمراه کننده می دانند، زیرا استراتژی ارتش آمریکا و نقشه هایی که برای رویارویی با رژیم ایران تهیه کرده، به گونه ای است که در مدت کوتاهی توان تهاجمی رژیم ایران را نابود می کند و سپاه پاسداران را ناچار به تسلیم می سازد.

تحلیلگر رادیو پیام اسرائیل، با استناد به سخنان اخیر پرزیدنت ترامپ و دستیاران سیاسی و نظامی او، می گوید که نیروی تهاجمی رژیم ایران بر سه پایه استوار است: نیروی هوایی، نیروی موشکی و نیروی دریایی. البته ایران یک نیروی زمینی قوی دارد. ولی ایالات متحده قصد حمله زمینی و یا اشغال خاک ایران را ندارد و از این رو قدرت زمینی رژیم ایران نمی تواند در مورد جنگ احتمالی، سرنوشت ساز باشد.

رژیم ایران دارای یک نیروی هوایی بسیار ضعیف است که تقریبا می توان گفت وجود خارجی ندارد. تکیه گاه این نیرو، هواپیماهای جنگی نیم قرن پیش آمریکایی و شماری هواپیماهای جنگی ساخت روسیه و چین است که فاقد دستگاه های الکترونی پیشرفته می باشند و قادر نیستند به عملیات تعرضی در خارج از خاک ایران دست بزنند و یا با هواپیماهای خارجی، اگر به ایران حمله کنند به رویارویی بپردازند.

قدرتمندترین نیروی حکومت ایران، قدرت موشکی است که دارای انواع موشک ها با بردهای مختلف می باشد و برخی از آنها موشک های نقطه زن می باشد. ولی این موشک ها به طور کامل در شرایط جنگی آزمایش نشده و در مواردی نیز که شلیک گردیده، به ندرت به هدف اصابت کرده است.

علاوه بر این، اگر ایالات متحده با رژیم ایران وارد جنگ شود، نخستین هدف هایی که ویران خواهد شد، پایگاه های موشکی و ستادهای سپاه پاسداران در سراسر کشور می باشد. رژیم تعداد زیادی موشک را در انبارهای زیرزمینی ذخیره کرده است. ولی اگر ضربات نخستین نیروی هوایی و موشکی آمریکا در هدف قرار دادن پایگاه های موشکی در داخل ایران کاملا موثر باشد، این قدرت موشکی رژیم ایران کارآیی خود را از دست خواهد داد.

در صورت بروز جنگ، رژیم ایران خواهد کوشید نیروهای نیابتی خود در لبنان، سوریه، عراق و نوار غزه را به کار اندازد و حتی به حوثی های یمن فرمان حمله بدهد. ولی خنثی کردن این بخش از توان موشکی رژیم ایران را، اسرائیل می تواند به عهده بگیرد و آن را منهدم کند.

در مورد نیروی دریایی سپاه، با وجود همه شناورهایی که سپاه پاسداران در دو دهه اخیر به آن ها مجهز شده، کارشناسان نظامی آمریکایی بر این باورند که نیروی دریایی ایالات متحده خواهد توانست در ظرف بیست و چهار ساعت، کلِ نیروی دریایی رژیم ایران را منهدم کند.

در چنین شرایطی، رژیم ایران چاره ای جز تسلیم نخواهد داشت و در چنین صورتی، ارتش ایالات متحده است که پایان جنگ را تعیین خواهد کرد.

6 دیدگاه‌

  1. شکی نیست که ایران تکلیف جنگ با آخوند بی‌وطن عربتبار ضد عرب و ایرانی و سگآخوند میره خور را تعیین می کند که با اصابت موشک ها به کاخ رهبری و مقرهای سپاه و صدا و سیما و غیره رقم خواهد خورد و ملت ایران کار را یکسره خواهد کرد

  2. شتر در خواب بیند پنبه دانه…. سرزمین پارس آخرین باری که تسلیم شد و گرفته شد به دست نیروهای مهاجم ۱۳۰۰ سال قبل بود که عرب ها ۷۰ سال جنگیدن تا توانستند کا ایران رو بگیرند،
    موشکها نقطه زنند، اگه شک دارید به موشکهای حماس ، حزب الله ، حوثی ها نگاه کنید که بر اساس فقط اموزش نیروی انتقال فناوری صورت گرفته اگه قرار باشه با اصل فناوری که خود ایران داره مواجه بشند یعنی نابودی

  3. به قیافه این دو موجود نگاه کنید. هیچ اثری از انسان و شرافت اخلاقی در قیافه ای دو تبهکار می بینید؟

  4. با سلام

    احتیاجی به جنگ نیست همین تحریمها رژم را به بن بست کشانده یا باید تسلیم بیشه و یا اینکه منتظر یک انقلاب خونین باشه.

  5. من خواهان جنگ نیستم چراکه ویرانی به همراه دارد! پس بایستی هر نوع یاری رسانی به رژیم از طرف سران اروپایی هم متوقف شود تا به تحریم ها شدت بسیار داده شود.

Comments are closed.