ظریف و روحانی، خواستند ایالات متحده را در مورد سفر به نیویورک در تنگنا قرار دهند، ولی رهسپار می شوند

بر خلاف ادعای تبلیغاتی حکومت ایران مبنی بر اینکه ایالات متحده امریکا نمی خواهد  به  حسن روحانی و محمد جواد ظریف  برای حضور در مقر سازمان ملل روادید بدهد ، آمریکا به رییس جمهوری و وزیر خارجه حکومت ایران  اجازه ورود به نیویرک را صادر کرد .

علیرضا میریوسفی، سخنگوی نمایندگی ایران در سازمان ملل در گفت و گو با رویترز تایید کرد که روادید  حسن روحانی‌ و محمدجواد ظریف برای شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل صادر شده که طبق برنامه قرار است امروز (آدینه ) محمد جواد ظریف عازم نیو یورک است و  رئیس جمهوری نیز دو روز دیگر (دوشنبه)   تهران را به مقصد نیویورک ترک  خواهند کرد .

پرزیدنت  ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، پیشتر درباره صدور روادید  برای روحانی، گفته بود :  «روحانی به نیویورک بیاید یا نیاید به من بستگی ندارد، من اجازه می‌دهم او به نیویورک بیاید. جلسه سازمان ملل مهم و فرصت خوبی برای همه است و من قصد ندارم کسی بیرون از این دایره بماند. همه چیز به آن‌ها بستگی دارد»

ظریف  در صفحه توئیتر خود نوشت: «مایک پمپئو تلاش می کند از زیر وظایف آمریکا برای صدور ویزا برای هیات های سازمان ملل متحد شانه خالی کند.»

ظریف درمقایسه ای از خود و حسن روحانی با نلسون مندلا نوشته است:  نلسون ماندلا، رئیس جمهوری پیشین آفریقای جنوبی و رهبر مبارزه با نژادپرستی در این کشور تا سال ۲۰۰۸ در فهرست افراد مظنون به تروریسم آمریکا قرار داشت.

نهاد ریاست جمهوری حکومت ایران  با حقه و فریب رسانه‌ای همیشگی خود  تلاش کردند تا عدم صدور روادید از سوی امریکا  برای حضور هیات ایرانی در مقر سازمان ملل را اقدامی  خصمانه از سوی امریکا توصیف کنند و اذهان عمومی مردم را علیه ایالات متحده مخدوش گردانند.

سخنرانی رهبران کشورهای مختلف در مجمع عمومی سازمان ملل متحد روز سه شنبه آینده (۲۴ سپتامبر) در مقر سازمان ملل در نیویورک آغاز می شود.

پاسدار حسین شریعتمداری مدیر مسوول روزنامه کیهان تهران نزدیک به خامنه ای پیشترگفته بود که روحانی به سازمان ملل نرود .مگر قبلا که رفته بود چه کار کرد که الان می خواهد دوباره برود؟؟

یک دیدگاه

  1. براستی شرم آور است که تروریست هایی به نام ظریف و روحانی به سازمان ملل میروند و اجازه میابند به لجن پراکنی بپردازند و به جنایت علیه بشریت ادامه دهند!
    به امید روزی که این جنایتکاران در دادگاهی جهانی چونان نازی ها به دلیل جنایت علیه بشریت محاکمه و مجازات شوند!

Comments are closed.