ظریف یکباره به فکر مردم ایران افتاده، و در شرایط بحرانی رژیم می گوید “همه چیز از مردم است”

ظریف گفت: ما در جایگاهی نیستیم که به مردم فخر بفروشیم یا برای آنها تعیین تکلیف کنیم، بلکه این مردم هستند که برای ما تعیین تکلیف می‌کنند

در حالیکه رهبر حکومت اسلامی ایران تصمیم گیرنده نهایی در همه امور در کشور است و مردم نقشی ندارند وزیر خارجه حکومت گفته است : بدون  مردم، هیچ هستیم،و باید برای آزاد بودن مخالف، حتی خود را فدا کنیم

محمدجواد ظریف در یک مراسم خیریه در تهران اظهارداشت: هرچه در این کشور است، هر افتخار، مقاومت و پیشرفتی در این کشور به وقوع پیوسته است به خاطر حضور مردم و تلاش‌ها و فعالیت‌های آنها است. ما هستیم که در برابر این مردم کم آورده‌ایم، ما بودیم که نتوانستیم آنطور که شایسته این مردم است به آنان خدمت کنیم.

ظریف گفت: ما در جایگاهی نیستیم که به مردم فخر بفروشیم یا برای آنها تعیین تکلیف کنیم، بلکه این مردم هستند که برای ما تعیین تکلیف می‌کنند.

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و فرمانده پیشین  سپاه گفت: تلاش های دیپلماتیک دولت در سیاست خارجی قابل تقدیر است ولی رهبر تصمیم گیرنده نهایی در مورد توافق است.

وی افزود: این مردم بوده‌اند که کشور را نگه داشته‌اند، فشارها را تحمل کرده‌اند و پشت ما ایستاده‌اند؛ این مردم بوده‌اند که اگر ما در مذاکره هستیم، حمایتمان کرده‌اند؛ البته گروهی هم نکردند و این هم یک واقعیت است و آن را هم باید بپذیریم. اگر می‌خواهیم بتوانیم در برابر همه ناملایمات با یکدیگر باشیم، باید این موضوع را نیز بپذیریم که گروهی هم ممکن است نظر ما را نداشته باشند. اینها را باید بپذیریم؛ باید قبول کنیم که این موضوع شعار نیست که باید اجازه دهیم برای آزاد بودن مخالف، حتی خودمان را فدا کنیم؛ این واقعیت و نیاز کشور ما است.

دانشجویان دانشگاه علامه طباطبائی۲ ماه پیش در اعتراض به جنگ، تحریم و اقتدارگرایی تجمع کردند وخواستار پایان بخشیدن به جنگ و نزاع در منطقه شدند که در پایان  نیروهای اطلاعاتی سپاه و بسیج و دولت شماری از آ نان را بازداشت کرد.

ظریف گفت:  امروز رعایت حقوق مردم و تلاش برای رساندن این مردم به آنچه شایسته‌اش هستند، یک ضرورت امنیت ملی کشور است ما در جایگاهی نیستیم که به این مردم فخر بفروشیم؛ در جایگاهی نیستیم که برای این مردم تعیین تکلیف کنیم، بلکه این مردم هستند که برای ما تعیین تکلیف می‌کنند.

زندانیان سیاسی زندان اوین در نامه ای  به ظریف نوشته‌اند: «جناب آقای ظریف ،این طور که به نظر میرسد شما سرتان را مانند کبک در برف فرو برده اید و نمی‌بینید که ۵ میلیون ایرانی در طی ۴۰ سال گذشته از جهنمی که برایشان فراهم کرده‌اید گریخته‌اند و به کشورهای آزاد جهان پناه برده‌اند تا هر چند در غربت اما در آسایش و آزادی و عدالت همراه با کرامت انسانی زندگی کنند. با این توضیحات از دورویی دست بردارید و اندکی از حقوق خدادادی شهروندان ایرانی در کشور خودتان به دفاع برخیزید‌.».

در کنار مشکلات مهم و ضروری در ایران از فقر و تنگدستی تا بیکاری و امنیت شغلی و اعدام و زندان امامان جمعه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مهمترین مشکل اساسی در ایران را تحریم ظریف از سوی آمریکا دانستند.

شماری از  امامان جمعه شهرهای مختلف ایران دیروز (آدینه) به   تحریم‌ محمد جواد ظریف، وزیر خارجه توسط امریکا واکنش نشان دادند و شماری نیز به پرخاشگری علیه جوانان پرداختندکه از نظر آنها مشکل جامعه محسوب می‌شود.

یک دیدگاه

Comments are closed.