ظریف یکبار دیگر نشان داد که قوانین بین المللی را تحریف می کند: «کانادا حق اعتراض ندارد»

وزیر خارجه ایران در ارتباط با طرح دعوی کانادا علیه تهران مبنی بر پرداخت غرامت به مبلغ یک میلیارد دلار  برای بازماندگان شهروندان کانادایی هواپیمای اوکراینی که در نزدیکی تهران سقوط کرده، گفت: درخواست غرامت کانادا “هیچ مبنایی ندارد”. ایران اقدامات مبتنی بر قوانین بین المللی را انجام می دهد.

محمد جواد ظریف توضیح بیشتری در این مورد نداد.

ظریف در حالی این سخنان را بیان می کند  که طبق قوانین بین الملل حکومتی که با موشکی هواپیمای مسافری را می زند باید به کمپانی سازنده هواپیما و بازماندگان آن غرامت بپردازد .

خبرگزاری رویترز پیشتر گزارش داده بود که وکلای کانادایی در رابطه با فاجعه بوئینگ ۷۳۷ اوکراین در نزدیکی تهران که در تاریخ ۸ ژانویه، سقوط کرد، در تورنتو علیه ایران پرونده تشکیل دادند، شاکیان خواستار جبران خسارت به مبلغ ۱.۵ میلیارد دلار کانادا (۱.۱ میلیارد دلار آمریکا) هستند.

پرواز هواپیمایی بوئینگ ۷۳۷ بین المللی اوکراین به کی‌یف اندکی پس از ترک فرودگاه تهران در اوایل روز ۸ ژانویه سقوط کرد. ۱۷۶ نفر در هواپیما کشته شدند؛ ۱۶۷ مسافر از ایران، اوکراین، کانادا، انگلیس، آلمان، سوئد و افغانستان و نه عضو خدمه در این پرواز حضور داشتند.

همزمان وزیر خارجه اوکراین، نیز خواستار ارسال جعبه سیاه هواپیمای سرنگون‌شده اوکراینی در ایران به اوکراین، و مشخص شدن زنجیره افراد دخیل در شلیک موشک به این هواپیما شد.

یک دیدگاه

  1. من تا آنجا که در جریان نشست های برون مرزی ظریف و همکارانش هستم جز عربده کشی و تهدید دیگران و رند کاری و قالتاق بازی در این شخص به کرات دیده شده وظیفه جامعه جهانی است که در مقابل این شخص مشت محکمی به دهانش بنوازند

Comments are closed.