عادل الجبیر: حکومت ایران  هرچه در داخل کشورش رخ  ‌دهد به سعودی نسبت می‌دهد حتی اگر زلزله باشد

عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجه پادشاهی عربی سعودی در صفحه توئیترش  نوشت:  رژیم اسلامی ایران هرچه در این کشور رخ می‌دهد را به سعودی نسبت می‌دهد و اگر در ایران زلزله هم بیاید می گوید حتما کار سعودی است و مقصر است.

او تاکید کرد که درماندگی جواد ظریف وزیر خارجه ایران او را واداشته که در هر زمینه از سعودی انتقاد کرده و این کشور را به دست داشتن در هر آنچه در ایران رخ می‌دهد متهم کند.

وزیر مشاور در امور خارجه سعودی افزود: «به نظر می‌رسد درماندگی وزیر امور خارجه ایران ظریف را واداشته، درباره انچه در ایران رخ می‌دهد سعودی را مقصر دانسته و این کشور را به دست داشتن در آن متهم کند. خدای ناکرده اگر در ایران زلزله یا سیلاب هم رخ دهد، او سعودی را به انجام آن متهم می‌کند».

او در ادامه نوشت: « بر خلاف رژیم ایران که از زمان انقلاب ۱۹۷۹ -که خمینی آن را ربود- بر اساس ترور بنا شده، سعودی هیچ‌گاه هیچ شکلی از ترورها را تایید نکرده و “این اقدامات”جایی در سیاست‌های سعودی ندارد.»

الجبیر گفت: « می‌توانید از ما و از بسیاری کشورهای دیگر بپرسید و خواهید فهمید… ما بسیاری از شهروندان مان را به دلیل رفتارهای جنایتکارانه و غیرقانونی ایران از دست داده‌ایم.»