عادل الجبیر: «عربستان به تعرض رژیم ایران پاسخ خواهد داد و همه گزینه ها را در برابر خود دارد»

در واکنش به اتهامات دایر بر این که رژیم ایران عامل حمله موشکی به تاسیسات نفت عربستان بوده، عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجه آن کشور گفت: عربستان برای تلافی حمله رژیم ایران به پالایشگاه ارامکو همه گزینه‌ها از جمله حمله  نظامی مدنظر است .پاسدار محمد باقری هشدار داد : هرگونه تجاوز نظامی به ایران «اسارت و شکست» به همراه دارد

پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح حکومت اسلامی در پی  اعلام دست داشتن ایران در حملات خرابکارنه اش به پالایشگاه آرامکو عربستان ،از سوی ریاض ، آمریکا، فرانسه، بریتانیا و هشدار حمله نظامی عربستان برای تلافی این حمله حکومت  ایران در جلسه علنی مجلس هشدار داده و گفت : نتیجه هرگونه تهاجم نظامی به ایران “اسارت و شکست” خواهد بود.

پاسدار محمد باقری افزود:  که اگر تجاوزی به ایران صورت گیرد همان برخوردی که با پهپاد آمریکایی و نفتکش بریتانیایی صورت گرفت در انتظار متجاوزان خواهد بود.

پاسدار محمد باقری در تکرار سخنان حسن روحانی که گفته بود در صدداست تا با مطرح کردن طرحی با نام امید  برای تامین امنیت در منطقه خلیج فارس و دریای عمان با مشارکت کشورهای منطقه به سازمان ملل برود، گفت: «ما با شما دشمنی نداریم و کشورهایی مانند عربستان و امارات باید کنار ایران قرار بگیرند تا امنیت منطقه حفظ شود. همه بدانند که امنیت منطقه با همکاری کشورهای منطقه تأمین می‌شود».

این مقام ارشد نظامی در حالی از امنیت و صلح و ثبات در منطقه می گوید که با تحولات اخیر به خصوص حملات پهپادی و موشکی به تاسیسات نفتی عربستان سعودی توسط ایران تنش‌ها در منطقه بالا گرفته است.

ریاض و بسیاری از متحدان غربی‌اش از جمله آمریکا، فرانسه، بریتانیا و آلمان ایران را به دست داشتن در این حملات متهم کرده‌اند، اتهامی که همواره از سوی تهران رد می شود.

محمد جواد ظریف، وزیر خارجه حکومت ایران نیز پیشتر گفته بود : هرگونه حمله نظامی از سوی عربستان سعودی و آمریکا به کشورش به یک “جنگ تمام عیار” منجر خواهد شد.

دولت عربستان دیروز( سه شنبه ) بار دیگر جامعه بین‌المللی را به مقابله با آنچه “رفتار متجاوزانه و اقدامات خرابکارانه ایران” در منطقه قلمداد شده، فراخواند و گفت: شواهد  و مدارکی در اختیار دارد که نشان می‌دهد حملات چهاردهم سپتامبر به تاسیسات آرامکو کار شبه‌نظامیان یمنی نبوده و از سوی ایران طراحی و اجرا شده است.